Tallinna Tornid tähistavad kümnendat sünnipäeva

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Rita Ray Autor/allikas: Meisi Volt

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 kavast alanud muusikafestival Tallinna Tornid tähistab 10. toimumisaastat. Kontserdid kõlavad 26. - 29. augustil.

Corelli Music ühendab festivalil Tallinna Tornid iidse linna ajaloo ja eri aegade tornitipud tänapäeva loominguliste tippudega ning tutvustab linna kuulsat ja täienenud "kilukarbisiluetti" seestpoolt läbi erinevate ajastute muusikaga.

Keskaegsed linnamüüritornid, kirikud, moodsad pilvelõhkujad – Tallinn täitub vastavalt torni ajastule muusikaga, keskajast ja barokist rahvalike viiside, jazzi ja nüüdismuusikaga.

KAVA:

K, 26. august

Kell 19.00 Katariina kirik (Vene tn 14a, Tallinn)
ESINEJA: Vanamuusikaansambel Rondellus koosseisus Maria Staak (laul, rataslüüra), Johanna-Maria Jaama (fiidel), Robert Staak (lauto, löökpillid), Johannes Christopher Staak (laul, plokkflöödid, torupill, rataslüüra)
KAVA: Paast ja karneval. Keskaja ja renessansi muusika kogu oma värvikirevuses: vaimulikest kiidulauludest ja armastuslauludest elavate tantsude ja joogilauludeni.

N, 27. august

Kell 19.00 Kellerteater (Uus 37, Tallinn)
ESINEJAD: Anna-Liisa Eller (kannel, psalteerium, plokkfööt) ja Taavi Kerikmäe (elektroonika)
KAVA: Helid ajas. Muusika läbi seitsme sajandi: 14. sajandist tänapäevani. Kontserdil kõlavad keskaegne psalteerium, renessansiaegne plokkflööt, tänapäevane eesti kromaatiline kannel ja mitmesugused elektroonilised muusikainstrumendid. Kohtuvad keskaegne helikeel ja tänapäevased elektroonilised kõlad, barokk- ja nüüdismuusika, kompositsioonid ja kohapeal sündivad improvisatsioonid. Kavas Guillaume de Machaut, Petrus Wilhelmi de Grudencz, Jean-Philippe Rameau, Helena Tulve, improvisatsioonid.

R, 28. august

Kell 20.00 Rootsi-Mihkli kirik (Rüütli 9, Tallinn)
ESINEJA: Ulla Krigul (orel) ja barokkansambel Corelli Consort koosseisus Ka Bo Chan (kontratenor), Mail Sildos (barokkviiul), Tõnu Jõesaar (viola da gamba)
KAVA: OreliÖÖ. Orelimuusika ja barokiaja kaunimad aariad sumedas suveöös – Georg Friedrich Händel, Henry Purcell, Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart jt.

L, 29. august

Kell 16.00 Harjumäe välilava
ESINEJAD: Raivo Tafenau (saksofon) ja Ramuel Tafenau (trummid)
KAVA: Isa ja poja jazzidialoog. Kaasaegne jazz ei tunne piire muusikalises ega koosseisulises mõttes. Duo saksofon ja trummid ei ole kindlasti tavaline koosseis, sest bass ja harmoonia puuduvad. Raivo ja Ramuel delegeerivad maailma ühe tuntuima vaidluse- kumb oli enne, kana või muna- muusikasse ja kontserdil vaieldakse omavahel selle üle, kumb oli enne, meloodia või rütm. Ja samuti selle üle, kas veri on paksem kui vesi.

KEll 18.00 Tallinna Raekoja plats
ESINEJA: Rita Ray koosseisus Rita Ray (vokaal), Artis Boriss (klahvpillid), Kristen Kütner (kitarr), Jasper Alamaa (bass) ja Ott Adamson (trummid)
KAVA: Old Love Will Rust. Rita Ray omaloomingu rännak souli ja klassikalise R&B radadel.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: