Lavassaare raudteemuuseum pidas talgupäeva

Lavassaare raudteemuuseumis oli talgupäev, kus Eesti raudteeettevõtete ja Pärnu linnavalitsuse rahvas aitas territooriumi korrastada ja tegi muid vajalikke töid. Selline üritus oli muuseumis esmakordne.

Talgupäeva korraldamise mõte tuli möödunud aastal muinsuskaitse seltsi ja Pärnu linnavalitsuse initsiatiivil toimunud kohtumisel. Seal käisid just raudteefirmad välja, et nad võivad sõna otseses mõttes füüsilise jõuga appi tulla, kui muuseum seda vajab, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Muuseumi juht Mehis Helme tõdes, et rahast on muidugi alati puudus, aga ka töökätest ära ei öelda. Nii kogunes reedel raudteemuuseumi ligi 30 meest-naist, kes suure innuga töötasid.

"Jah, GoGroup, Operail, Eesti Raudtee on siin ja mõned Pärnu linnavalitsuse inimesed ka. Nii et suur töö saab ära tehtud. /.../ Tööd jätkub ikka palju, me oleme alles arenemisjärgus. Kõige suuremad projektid on ees alles," rääkis Helme.

Muuseumi juht ütles, et tegevus on suvega tasapisi taastunud. "(Suvi) algas päris katastroofiga, maikuu oli alla igasuguse arvestuse võrreldes möödunud aastaga. Aga edasi hakkas minema järjest paremaks. Me hakkame vaikselt möödunudaastasele tulemusele järele jõudma, pole enam palju puudu," ütles ta.

Reedel saadud abi oli raudteemuuseumis varem tundmatu, sest suure kollektsiooni kõikidest raudteega seotud masinatest ja muust on Mehis Helme üksinda kokku kogunud ja muuseumi sisuliselt üksi vedanud. See on olnud keeruline, aga kui Audru vallast sai haldusreformi järel Pärnu linna osa, on suurema omavalitsuse tugi olnud tuntav. Kõigi abiliste kaudu läheb ka kindlasti laiali teave, et üks entusiastlik inimene on Lavassaarde suurepärase muuseumi rajanud.

"Meid hetkel on siin küll ainult kolm, aga kõige tublimad on kohal ja me teeme siin hea meelega koostööd. Saadeti e-kiri laiali, et kes soovib talgutel osaleda ja miks mitte veeta oma reede sellisel raudteel," ütles Eesti Raudtee dokumendihalduse osakonna juhataja Helen Hindrichson-Nairis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: