Artise filmilindipäevad tuletavad meelde, et Eestis on peale "Teneti" tehtud teisigi suurfilme

15.–22. augustini toimuvad kino Artises filmilindipäevad ning kinosaalides näidatakse 35-millimeetriselt filmilindilt Eestiga seotud filme.

"Me üritame näidata, et Nolani "Tenet" polnud sugugi esimene Hollywoodi suurfilm Eestis. "Virtuoos" ei ole võib olla sama kaliibriga Hollywoodi suurfilm, aga siiski Hollywoodi film, mis tehti Eestis ja juba tegelikult 1990ndatel," rääkis Artise programmijuht Ra Ragnar Novod "Vikerhommikus".

Filmilindipäevade idee sündis koroonaviiruse levikust ajendatuna. Kinode sulgemine andis võimaluse aeg maha võtta ja mõelda, mida edasi teha. "Ma arvan, et väga paljud, eriti uus põlvkond, ei olegi kunagi filmilindilt filmi vaadanud. Mingi aeg alles oli ju Eestis, kui kõik filmid ka Coca Cola Plazas ja teistes suurtes kinodes jooksid ainult filmilintide pealt, aga praegu on kõik digitaalsel kujul," tõdes Novod.

Väljavalitud filmilindid tuli esmalt ka hoolikalt läbi vaadata ja vajadusel parandada. Väga vanade ja mitu korda läbi mängitud lintide puhul on aga siiski ka kinoseansi ajal olemas väike võimalus, et lint katki läheb. Kleeplinti kasutades saab lindi aga enamasti kergelt korda teha. "See on ka kindlasti osa elamusest, kui lint läheb katki. Tänapäeval enam seda tunnet ei saa olla, et lint läheb katki ja nüüd peab ootama," ütles Novod ja lisas, et nad muidugi loodavad, et lindid jäävad siiski terveks.

Filmilindipäevadel linastuvad järgmised filmid:

15.08 "Nõel. Remix" (2010)
16.08 "Hamlet" (1964)
17.08 "Kuningas Lear" (1970)
18.08 "Virtuoos" (1999)
19.08 "Coco enne Chaneli" (2009) 
20.08 "Mister X" (1958)
21.08 "Tulpan" (2008) 
22.08 "Kokoko" (2012)

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: