Triin Soone Harry Potteri kaanekujunduse konkursist: ootame põnevaid töid

Foto: ERR

Kirjastus Varrak, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Rahva Raamat kuulutasid välja Harry Potteri kaanekujunduste konkursi eesmärgiga luua raamatusarjale uued kodumaised kujundused. "Vikerhommikus" tutvustas Lastekirjanduse Keskuse juht Triin Soone konkursi lähemalt ning rääkis, milliseid töid oodatakse.

"Harry Potter on fantaasiakirjanduse üks tippteoseid. Teda on tõlgitud üle maailma väga palju, kuskil 80. keelde. Meie lugejate laual on Harry Potter kõik need 20. aastat olnud ja lapsi kõnetanud," lausus Soone ja lisas, et Harry Potteri fänne leidub tegelikult kõikides vanustes.

"Eesti Lastekirjanduse Keskuses vaatasime, kui palju Harry Potterit laenutatakse ning selgus, et laenutajad on väga erinevas vanuses. On tore, et tegemist on väga armastatud looga," kinnitas ta.

"Kui üks teos kutsub lugema erinevaid põlvkondi ning teda loetakse ikka ja jälle, siis on raamatust saanud klassika," sõnas ta ja lisas, et klassikat antakse korduvalt välja, et ta oleks värskena ja kõnetavana jälle lugeja ees.

"Nii tuli kirjastuse Varrak poolt, kes on Eestis Harry Potteri väljaandja, ettepanek paluda meie kunstnikel ja raamatute kujundajatel teha Harry Potterile uued kaanekujundused."

Uuelt kujunduselt oodataks originaalsust. "Kui mõtleme Harry Potterile, siis meil kõigil tuleb mingi pilt silme ette. Kui raamatut üldse ei ole illustreeritud, siis on fantaasia vabam. Nii palume ka konkursil osaleval kunstnikul lähtuda siiski tekstist ning leida sealt midagi uut ja tuua välja neid detaile, mida kaanele panna," selgitas Soone.

"Raamatu kaas on väga oluline – see on uks raamatusse, mis paneb lugeja teose järgi haarama. Meil on ka põnev näha, kuidas Eesti kunstnikud ja kujundajad seda teemat lahendavad ning mida nad sealt leiavad ja esile toovad," lisas ta ja selgitas, et nad ei oota suurt ja täielikku illustratsiooni.

"Konkursile võib saata näiteks graafilise lahenduse või ainult tüpograafilise lahenduse – kõik on vaba. Ootame põnevaid töid," sõnas keskuse juht ja rõhutas, et tööde esitamise tähtaeg on 4. november.

"Konkursilt nopime välja ühe illustratsiooni, mida kirjastus Varrak hakkab välja andma, kuid teiste kunstnike loomingut tahame me ka näidata ja teha neist näituse. Soovime, et ka teiste kunstnike tööd jõuaks publikuni," ütles ta ja lisas, et konkurss on suunatud täiskasvanutele ja eelkõige professionaalsetele illustraatoritele.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: Vikerraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: