Rakveres tegutsev teater Karakter toob etenduse publiku ette sõiduautos

Teater Karakter toob oma uue lavastuse publiku ette sõiduautos. Saates "Ringvaade suvel" rääkisid lavastaja Robin Täpp ja näitleja Ivo Leek, miks otsustati etendusega minna autosse ning kuidas lavastuse teostus välja hakkab nägema.

Lavastaja Robin Täpp kinnitas, et tegemist ei ole naljaga vaid tõsise looga. "Sõiduautosse ei ole me tulnud seetõttu, et meil endal teatriruume pole, vaid hoopis sellepärast, et otsime uusi väljakutseid."

Etenduses kaasa tegev näitleja Ivo Leek tõdes, et küllaltki keeruline on samal ajal autot juhtida ja näidelda. "Õnneks on lavastaja etenduse seadnud nii, et kui on minu tekstid ja monoloogid, siis neid ütlen ma auto seismise ajal. Sellel ajal, kui ma sõidan, on põhifookus ikkagi kõrvalistujal ja mina saan sõitmisega tegeleda," selgitas ta.

Lavastaja sõnul tehti esialgu proove seisvas autos. "Peale parklas tehtud proove hakkasime lõpuks sõitma ja ma arvan, et oleme päris korraliku maa juba läbi sõitnud – 600 kilomeetrit kindlasti," rääkis Täpp ja Leek lisas, et proovide tegemise ajal on auto sõidukiirus kindlasti pigem aeglane.

Rakveres on etenduste läbiviimine hõredama liikluse tõttu kergem kui Tallinnas. "Mängime etendust Rakveres õhtul, sest siis on liiklus rahulikum ja tänavad ei ole nii tihedad," sõnas lavastaja.

Etendusele saab korraga osta pileti kolm inimest. "Õnneks on meil toredad toetajad, kelle abiga saabki teha etendusi väikesele publikule ja me ei pea hiljem nutma, et rahakott on tühi," lausus Täpp.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: "Ringvaade suvel"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: