Maano Männi: maailmakuulsa soprani Camilla Nylandi Eestisse tulek on ime

Foto: PLMF

Tallinnas algav kammermuusika festival "Põhjala perspektiivid" toob esmakordselt Eestisse maailmakuulsa soprani Camilla Nylandi. "Vikerhommikus" tutvustas festivali kunstiline juht Maano Männi ürituse mitmekülgset kava, kus on mõeldud erinevate eelistustega kuulajatele ning rääkis soprani tulekust, mis koroonaviirusest tingitud takistuste tõttu on juhi sõnul tõeline ime.

Kunstiline juht tõdes, et festivali korraldamisega sellisel aastal on tal kaasnenud "permanentne adrenaliinilaks". "Vahepeal on adrenaliin madalamal, siis jälle kõrgemal, kui mingid uudised tulevad. Õnneks on nüüdseks juba mõned artistid Eestis, seega on tunne rahulikum ja festivalile lähme vastu avasüli," lausus ta.

Männi sõnul võib kammermuusika tekitada inimestes distantsi. "Kammermuusika võib tunduda liiga elitaarne ja inimesed kahtlevad, kas nad saavad sellest ikkagi aru. Tegelikult see nii ei ole – tänavune kammermuusika festival on eriline, sest koosneb erinevatest teemakontsertidest," selgitas ta ja lisas, et publik on praegu väga teadlik, sest pääseb igasugusele muusikale lihtsasti ligi ning seetõttu peavad ka festivalil olema esindatud väga head esinejad.

Festival toob esmakordselt Eestisse ka maailmakuulsa soprani Camilla Nylandi. "Ta on praegu üks hinnatuimaid sopraneid üldse. Tema tulek on tõesti ime. Me loodame, et see ime ikkagi teostub, sest koroonaviiruse tõttu lükati suured festivalid järgmisesse aastasse ja tänu sellele sain Nylandi siia kutsuda," rääkis ta ja lisas, et Eestit on küll väisanud ooperimaailma suured tähed, kuid nüüdseks on nad juba minevikutähed.

Ime teostamiseks on korraldajatel vajalik taotleda soprani Eestisse tulekuks erilubasid. "Saksamaal on nakatumiste arv tõusnud ning seetõttu nõuab tema tulek ka suuremat tööd. Loodame, et kuna ta reisib siia äriklassis ning annab lennujaamas testi, siis ta ei pea kaks nädalat karantiinis veetma, vaid saab kohe lavalaudadele astuda," sõnas Männi.

Kunstilise juhi sõnul on festivali kava mitmekesine, et erinevate eelistustega kuulajad leiaksid endale meeltmööda muusika. "Kes on romantilisema hingelaadiga, see kuulab avakontserdil Griegi tšellosonaate. Kes tahab klassikalisemat muusikat, see leiab oma."

Festival "Põhjala perspektiivid" toimub 22. - 29. august.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: "Vikerhommik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: