Arvo Pärdi 85. sünnipäevale pühendatud kontserte juhatab Edward Caswell

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koorijuht Edward Caswell. Autor/allikas: pressimaterjalid

28. augustil Tartu Jaani kirikus ja 29. augustil Tallinna Jaani kirikus toimuvaid "Great Service" kontserte juhatab koorijuht Edward Caswell. Kontserdid on pühendatud Arvo Pärdi 85. sünnipäevale. Muusikat esitavad kammerkoor Voces Tallinn ja ansambel Floridante.

Kontsertide läbiv teema on neitsi Maarja. Kavas on kolm osa Arvo Pärdi "7 Maginificat-Antifonist", mis kõlavad põimitult William Byrdi ja Heinrich Schützi "Magnificatidega".

Avalugu on Byrdi kaasaegse Thomas Tallise "Videte miraculum" ning kontserdi lõpetab teos 20. sajandi algusest – Arnold Baxi "Mater ora filium", mis on inspireeritud Byrdi muusikast. Kavas on ka Jacob Obrechti kuueosaline "Salve Regina".

Edward Caswell on dirigent, laulja ja pedagoog, kes on tööga Ühendkuningriigis ja Euroopas tutvustanud koorijuhtimise uut lähenemist laulja perspektiivist. Aastast 2004 töötab ta professionaalsete kooride, amatöörkooride ja üliõpilaskooridega üle kogu Euroopa – enim Hollandis, Belgias, Saksamaal ja Prantsusmaal.

Ta teeb regulaarselt koostööd Collegium Vocale Gentiga, 2018/2019. hooajal töötas ta kollektiiviga Chœur de Radio France ning tema üks hiljutisi projekte koos dirigent Trevor Pinnockiga oli Bachi "Mattheuse passiooni" lavaletoomine Londoni kuninglikus muusikaakadeemias.

Lisaks alustas ta eelmisel hooajal koostööd kollektiiviga Zürcher Sing-Akademie´, Hollandis jätkus töö Dudok Ensemble'iga ning algas töö Hollandi rahvusooperi stuudioga. Saabuval hooajal teeb ta esimese projekti koos Türgi riikliku kooriga ning naaseb siis Radio France'i juurde, töötades seal koos dirigentide Vaclav Luxi ja Trevor Pinnockiga.

Alates 2019. aastast on Edward Caswell Leipzigi kontsertkoori kunstiline juht ning uuel ametikohal on ta juhatanud Bachi "Johannese passiooni" Leipzigi Nikolai kirikus. 2013. aastal asutas ta Šotimaal kollektiivi Cromarty Youth Opera, kellega tõi esimesel aastal lavale Britteni "Noa uputuse" ning 2018. aastal Beatrix Potteri jutustusel põhineva Andrew Ganti ooperi "Tod!".

Lisaks dirigendi- ja koormeistri tööle on Edward Caswell õpetaja, nõustaja ja konkursside žüriiliige. Hiljuti liitus ta koorijuhtimise eriala üliõpilaste hindamiskomisjoniga Lyoni rahvuslikus muusika ja tantsu konservatooriumis (Conservatoire National Superieur Musique et Danse de Lyon) ning võttis vastu kunstilise nõukogu liikme koha Institut Français d'Art Choral'is.

Caswelli dirigeerimisel toimuvad "Great Service'i" kontserdid algavad 28. augustil kell 19 Tartu Jaani kirikus ja 29. augustil kell 19 Tallinna Jaani kirikus.

Kammerkoor Voces Tallinn (asutatud 1999) teeb koostööd erinevate rahvusvaheliste solistide ja dirigentidega. Koori repertuaar hõlmab kogu lääne muusikalugu – ulatudes vanamuusikast nüüdisheliloojate uudisteosteni ja sisaldab olulist osa maailma koorimuusika klassikast. Koori kunstiline nõustaja on Risto Joost.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: