Galerii. Tartus ja Tallinnas kõlas muusika Arvo Pärdi 85. sünnipäeva auks

Dirigent Edward Caswell juhatas nädalavahetusel Tartus ja Tallinnas "Great Service" kontserte, mis olid pühendatud Arvo Pärdi 85. sünnipäevale. Pärdi loomingust kõlasid osad "7 Magnificat-Antifonist" – sealhulgas teos, mille kuulmise järel Caswell Pärdi loomingu avastamist alustas.

Edward Caswelli enda sõnul jõudis ta Pärdini küllalt hilja. "Vahepeal tegelesin 12 aastat vaid ooperimuusikaga, kuid tulin siis tagasi koorimuusika juurde, mis on minu esimene tõeline armastus. Otsisin uut repertuaari ja teos, mis mulle tõeliselt muljet avaldas, oli üks osa "7 Magnificat Antifonist" - "Oo, Taaveti võti", mis on kavas ka selle kontserdi programmis."

Kontserdikavas oli kolm osa Arvo Pärdi "7 Magnificat-Antifonist", mis kõlasid põimitult William Byrdi ja Heinrich Schützi "Magnificatidega" ning Jacob Obrechti kuueosaline "Salve Regina". Avalugu oli Byrdi kaasaegse Thomas Tallise "Videte miraculum" ning kontserdi lõpetas harvaesitatav teos 20. sajandi algusest – Arnold Baxi "Mater ora filium", mis on inspireeritud Byrdi muusikast.

Nimiteos "Great Service" oli üks kuulsamaid seadeid õhtupalvustel lauldavatele tekstidele Elizabeth I aegsete Inglise heliloojate hulgast. "Great Service" on ka Byrdi kõige suurem heliteos uue anglikaani kiriku liturgias.

Edward Caswelli juhatusel musitseerisid kammerkoor Voces Tallinn ja barokkansambel Floridante.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: