Sindi sai uue raamatukogu

1882. aastal asutatud Sindi raamatukogu sai endale uue maja. Tori vald ostis selleks Eesti Postilt endise postkontorihoone, tegi selle korda ja tänavu märtsis kolis seni seltsimajas tegutsenud raamatukogu uude kohta.

Sindi raamatukogu on kuulunud Sindi vabrikule, Sindi Eesti Karskuse Seltsile, kultuurhariduslikule Sõpruse seltsile ja Sindi linnale. Haldusreformi järel kuulub raamatukogu Tori vallale. Nüüd, kui raamatuid saab laenutada linnasüdames, Pärnu maantee ääres asuvas 232-ruutmeetrises hoones, on lugejate arv kasvanud ja uue kohaga on väga rahul töötajadki.

Fondis on üle 17 000 raamatu, lugejaid on üle 700, neist ligi 300 last.

Raamatukogu juhataja Rita Raudsepp ütles ERR-ile, et võrreldes eelmise aastaga sama ajaga on lugejaid rohkem. "Kuigi see koroona tõttu kinni oli vahepeal, oleme saanud lugejaid juurde."

Raamatuid laenutati pärast raamatukogu asutamist 1882. aastal tasu eest, mis sõltus raamatu paksusest. Nädalas tuli maksta 1-3 kopikat, mis selleaegse töölise teenistuse juures oli küllalt kallis lõbu.

1912. aastal oli raamatukokku tellitud üheksa nimetust ajalehti, laenutajaid oli nädalas 100. Kurdeti ainult, et naised loevad liiga vähe.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: