R.A.A.A.M. toob lavale teatritüki Georg Otsast kuue naise elus

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Laval on Ülle Kaljuste (Eesti Draamateater), Riina Maidre, Külli Reinumägi, Katrin Pärn, Liis Haab ja Ingrid Margus. Fotol Ülle Kaljuste (vasakul) ja Liis Haab. Autor/allikas: pressimaterjalid

Pühapäeval, 13. septembril esietendub Vaba Lava Narva teatrikeskuses lavastus "Minu Georg Ots". Laval on Ülle Kaljuste (Eesti Draamateater), Riina Maidre, Külli Reinumägi, Katrin Pärn, Liis Haab ja Ingrid Margus. See on lavastaja Artem Ustinovi esimene teatrilavastus Eestis.

Lavastus valmis Georg Otsa 100. sünniaastapäeva auks ja pidi algselt esietenduma juba kevadel, kuid koroonapandeemia tõttu pidi lavastus pool aastat ootel olema. Lavastuse kunstnik on Ervin Õunapuu, helilooja on Ardo Ran Varres ja valguskujunduse on loonud Priidu Adlas.

Slava Durnenkovi kirjutatud lugu räägib kuuest naisest, kelle elus on tähelepanuväärset rolli mänginud Georg Ots ja tema looming.

"Kui palju Georg Otsast ka ei räägitaks, ikkagi jääb ta saladuseks. Võimatu on ratsionaalselt selgitada tema mõju kuulajatele, nagu ka inimeste fenomenaalset armastust Otsa vastu, mida näitab kas või tonnide kaupa saadetud austajate kirjad," märkis Ustinov.

"Lavastus pole katse Otsa mõistatust lahendada. See on jutustus inimestest, kelle ellu ta on toonud pöörde. Naistest, kes kõik on veendunud, et oma lauludes jutustas Ots just nimelt tema loo," lisas ta.

Artem Ustinov sündis 1989. aastal Samaras. Ta on õppinud nii Samara riikliku kultuuri- ja kunstiakadeemia teatriosakonnas kui ka Venemaa teatrikunsti Instituudis.

Lavastus esietendub Vaba Lava Narva teatrikeskuses 13. septembril kell 19.00.
Etendused toimuvad 3. oktoobril, 2., 11., 24. ja 25. novembril, 14. ja 15 detsembril Vaba Lava Tallinna teatrikeskuses, 3. oktoobril Tartus ERM.i teatrisaalis ning 23. novembril Pärnus Endla teatris.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: