Näitlejad hakkavad noortele lugejatele raamatuid soovitama

Steffi Pähn
Steffi Pähn Autor/allikas: Jaana Süld

Eesti Noorsooteater käivitas koos Eesti Lastekirjanduse Keskusega raamatute tutvustussarja "Eesti Noorsooteatri raamaturiiul". Sügise jooksul jõuavad ka ERR-i kultuuriportaali lugejate ja vaatajate ette viie raamatu põhjalikud tutvustused koos näitlejate loetud katkenditega. Materjal on tasuta kasutamiseks koolidele, raamatukogudele ja teistele huvilistele.

Esimeses saates räägib Eesti Lastekirjanduse Keskuse kommunikatsioonijuht ja kirjandusteadlane Kadri Naanu hollandi kirjaniku Toon Tellegeni jutukogumikust "Kõik on olemas". Katkendeid raamatust loevad Tellegeni juttudel põhinevas lavastuses "IRIKKIRI" (lavastajad Tiina Mölder ja Christin Taul) osalevad Eesti Noorsooteatri näitlejad Taavi Tõnisson ja Steffi Pähn.

"Kirjandus ja teater käivad käsikäes," ütles Eesti Noorsooteatri kunstiline juht Mirko Rajas. "Raamatute valik on suur, mõnikord on teekond õigete teosteni keeruline. Mõnikord võib olla aga huvitav raamat impulsiks, et luua lavastus või tulla lavastust vaatama. Teinekord võib olla hoopis mõni hea lavastus teejuhiks autori või teose juurde. Koostöö Lastekirjanduse keskusega oli hea võimalus ühendada ühised eesmärgid noore inimese kultuuriruumi rikkamaks muutmisel teatri ja kirjanduse kaudu."

Sügise jooksul jõuab vaatajani veel neli saadet. Ilmar Trulli vaimukast luulekogust "Pori kärbes ja tori hobu" vestleb autoriga ja loeb luuletusi näitleja Getter Meresmaa. Järgnevad austraalia kirjaniku Nat Amoore "Koolihoovi miljonäri saladused", mille autorist ja teosest räägib lastekirjanduse uurija Jaanika Palm ning katkendeid loeb näitleja Laura Nõlvak

Auhinnatud lasteraamatu "King nr 39" autori Jaanus Vaiksooga vestleb ja katkendit loeb Eesti Noorsooteatri kunstiline juht Mirko Rajas. Sügise viimases saates räägitakse saksa kirjaniku Stefanie Taschinski lasteraamatust "Caspar ja Unustuse Meister". Autorit ja teost tutvustavad dramaturg Priit Põldma ja näitleja Karl Sakrits, katkendi loeb ette Karl Sakrits.

Eesti Noorsooteater ja Eesti Lastekirjanduse Keskus soovivad raamaturiiuli sarjaga tuua lugejale lähemale lastele ja noortele kirjutatud kirjandust ning pakkuda kirjanduse õpetajatele ja raamatukoguhoidjatele lisamaterjali tundide sisukaks elavdamiseks. Videoid saab vaadata Eesti Noorsooteatri kodulehel ja Raamaturiiuli youtube'i kanalis, Eesti Lastekirjanduse Keskuse kodulehel ning ERRi kultuuriportaalis. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: