Septembri Muusika: intervjuu Olari Eltsiga, ülevaade kontserdihooaegadest

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
ERSO peadirigent Olari Elts. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tutvustame uut ajakirja Muusika.

Ajakirja Muusika septembrinumbri avalugu on Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri uue peadirigendi Olari Eltsiga. Elts on tuntud oma värske ja originaalse mõtteviisi poolest, ERSOl on tulekul põnev hooaeg. Uus peadirigent avab intervjuus oma interpretatsioonialaseid seisukohti, mõtiskleb praeguse aja kontserdielu võimaluste üle ning avab oma eeskujusid ja inspiratsiooniallikaid.

Septembrinumbris on ka värske intervjuu Neeme Järviga. Intervjuu juurde on koondatud orkestrantide mõtteid koostööst maestroga.

1. oktoobril on tulekul taas muusikapäev. Muusikapäeval esinevate Eesti interpreetide kavad keskenduvad seekord eesti muusika ümber. Fookuses on tänavused heliloojad-juubilarid: Veljo Tormis, Arvo Pärt, Lepo Sumera, Eino Tamberg, Urmas Sisask ja Olav Ehala. Muusikapäeval on kavas veelgi uudset, sellest saab lugeda ajakirja muusikapäeva-teemalisest artiklist.

Ajakirjas on põhjalik ülevaade uutest kontserdihooaegadest. Teada saab Eesti Kontserdi, ERSO, Rahvusooper Estonia, Vanemuise teatri, Tallinna Filharmoonia, Rahvusmeeskoori, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Eesti Jazzliidu hooajaplaanidest.

Muusika traditsioonilises koorirubriigis on vestlus Kuusalu muusikaõpetaja ja koorijuhi Taavi Eskoga. Loo autor on Anu Viita-Neuhaus.

Aare Tool käsitleb oma artiklis Arvo Pärdi ja Veljo Tormise fenomeni omavahelises võrdluses. Sten Lassmanni ja Ia Remmeli kõneluses on arutlusel interpretatsiooni olemus ja omadused. Valle-Rasmus Roots kirjutas loo Ameerika mõjukast tšellistist Lynn Harrellist.

Lugeda on ka rohkelt arvustusi tänavusest aktiivsest festivalisuvest. Taavi Hark käsitleb Pärnu muusikafestivali, Edith-Helen Ulm Haapsalu vanamuusikafestivali. Tormise juubeliga seotud kontsertidest vahendavad muljeid Virge Joamets ja Sandra Kalmann. Joosep Sang räägib TKO "Saabumissümfooniast" ja festivalist "Mooste elohelü". Lisaks on ajakirjas veel "Klaaspärlimängu" ja Rapla kirikumuusika festivali kajastused.

Ajakirja on kogutud lähiperioodi olulisemad maailma muusikauudised ja Eesti uudised. Plaadirubriigis on käsitlusel Mingo Rajandi ja tema kvinteti plaat "To Be", Maimu Jõgeda "The One About…", Mari Kalkuni "Õunaaia album" ja Marek Taltsi "Abstract Dance".

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: