Kalamajas Soo tänaval tervitab liiklejaid uus kunstiteos

Kalamajas Soo tänaval asuva Topsi baari maja küljes tervitab nüüd liiklejaid uus suur kunstiteos, mille autor on kunstnik Liisa Kruusmägi.

Maal on eksponeeritud pruunil puitmajal, töö on 2x3 meetrit suur ning valdavalt rõõmsates kollastes toonides.

"Minu idee oligi teha midagi sellist hästi värvilist, et siis nagu siin sellises puumaja rajoonis, kus on rohkem toone ja selliseid rahulikke toone, et see paistaks rohkem silma ka," rääkis Kruusmägi "Aktuaalsele kaamerale".

Töö jutustab nii Kalamaja atmosfäärist kui ka sealsetest asukatest. "Eks see ongi konkreetselt sellele baarile tehtud töö – seal keskel on tops ja seal on inimesed, kes siin Kalamajas elavad või seal käivad ja natuke suve on ka seal," kirjeldas kunstnik.

Kruusmäe sõnul võikski linnaruumis palju rohkem kunsti olla. Nii näiteks on tema arvates Tallinna ja Tartu linnapildid kunstiliselt väga erinevad.

Kruusmägi on varemgi kunsti tänavale loonud ning tema töid võib muuseas näha ka Riia linnapildis. Lisaks uuele teosele baari välisseinal, avas kunstnik näituse ka Topsi siseruumides. Nii loodab Kruusmägi oma kunsti näidata väga mitmekülgsele auditooriumile.

"Ma loodan, et see töö rõõmustab inimesi ja teeb päeva toredaks," ütles ta.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: