Vanemuise väikeses majas avatakse Jaanus Tepomehe analoogfotograafia näitus

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Foto Jaanus Tepomehe näituselt Autor/allikas: Jaanus Tepomees

Sel kolmapäeval, 9. septembril kell 16.30 avatakse Vanemuise väikeses majas Draama festivali raames näitlja Jaanus Tepomehe isikunäitus "Juhus. 35mm".

Tepomees sai neli aastat tagasi oma vanaemalt vanaisa töökorras Smena fotokaamera. Esimese filmi kõik pildid õnnestusid ja nii armus Tepomees analoogfotograafiasse. Juhusest on saanud järjepidevus, mis on aja jooksul vaid süvenenud ning lisanud uute kaamerate, kaadrite ja katsetamiste kaudu sügavamaid ja mitmetahulisemaid kihte Tepomehe loomingule läbi fotokunsti.

Aastate jooksul kogunenud materjalist jõuab nüüd killuke laiema avalikkuseni. Kõik näitusel olevad fotod on tehtud vanade analoogkaameratega 35 millimeetristele filmilintidele.

Esimesele näitusele on valitud inimesed nende igapäevaelu hetkedes. Valdavalt on üles pandud portreefotod – nii selge kompositsiooniga kui ka õnnestunud ebaõnnestumised. Analoogkaameraga kaasnevad võimalused luhtumiseks, mis võivad luua hoopis uued kunstilised võtted ja võimalused. Fotodelt kiirgab vastu analoogkaameraga tabatavat atmosfäärilist ilu.

"Minu jaoks on analoogfotograafia juhuslikkus nii ehe ja elus. Inimesed nendel fotodel on sedavõrd kõnekad ja emotsioon selgesti loetav. Inimeste silmist kiirgab palju. Ma armastan inimesi enda ümber ja püüan seda ka fotole saada," ütles Tepomees.

Fotode valikus on kultuuritegelasi väljaspool töösituatsiooni, aga ka fotograafi lähedasi ja reisidel kohatud võõraid.

Näitus jääb väikese maja publikugaleriis avatuks kuni 19. jaanuarini 2021. Näitusel on lisaväärtusena puutekirjas materjalid vaegnägijatele.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: