Edasilükkunud kontsertõhtu "Tärkav.VaskID" jõuab lõpuks publiku ette

EMTA uue saali avamine
EMTA uue saali avamine Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

15. oktoobril kell 19 toimub Eesti muusika- ja teatriakadeemia (EMTA) suures saalis kevadel viiruskriisi tõttu ära jäänud kontsert "Tärkav.VaskID", kus astub dirigent Hando Põldmäe juhtimisel üles politsei- ja piirivalveorkester ning kõlab kaheksa esmaettekannet.

"Tärkav.VaskID" on uudisloomingu kontsert, kus kõlab kaheksa esmaettekannet puhkpilliorkestrile: sel kevadel 90. sünniaastapäeva tähistanud Eino Tambergi Concertino op 129 Eesti esmaettekanne (solist Indrek Vau), kuue EMTA tudengi uudislooming ning Pärt Uusbergi vanade tantsude süidi esmaettekanne.

Samal õhtul on fuajees võimalik tutvuda kõigi kontserdil esitatavate teoste partituuridega. Lisaks sellele paneb Eesti teatri- ja muusikamuuseum üheks päevaks välja Eesti heliloojate nii rariteetsemaid kui ka rohkem esitatud puhkpilliorkestrite teoste käsikirjalised partituurid. Kontserdi vaheajal saab publik valida oma lemmikteose, mis kuulutatakse välja kontserdi lõpus, kui selgub ka rahalise preemia saaja, kelle valib orkester. Kontserdi õhtujuhid on helilooja Liisa Hirch ning trombonist Johannes Kiik.

ESINEVAD

Politsei- ja Piirivalveorkester
solist Indrek Vau, trompet (EMTA, ERSO)
dirigent Hando Põldmäe

KAVA

Paul DANIEL "Ümberpöördumatu"
Tõnis LEEMETS "Noodilood"
Hanna Kata NORMA "Marss"
Marcelo POLITANO "Atlantic Wandering"
Andrea SORDANO "Śūnyatā"
Eino TAMBERG "Concertino trompetile ja puhkpillidele op 129" (Eesti esmaettekanne), solist Indrek Vau
Davide UMBRELLO "Valged ööd"
Pärt UUSBERG "Süit vanadest tantsudest"
I Ouverture
II Allemande
III Courante
IV Sarabande
V Menuet
VI Bourree
VII Gigue

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: