Galerii. Estonias toimus esimese vaegnägijate toega ooperi "Don Pasquale" läbimäng

Estonia teatris toimus neljapäeval Gaetano Donizetti koomilise ooperi "Don Pasquale" läbimäng. Tüki lavastaja on Giorgio Bongiovanni, kes seni on Eestis rohkem sõnateatrite publikut võlunud, toob nüüd rahvusooperis lavale muusikalise situatsioonikomöödia.

Lavastuse raames valmistas teater pilootprojektina tiitrid ka vaegnägijaile ning katsetas neid esimest korda just selle läbimängu raames.

Projekti eestvedaja on Vanalinna hariduskolleegiumi gümnasist Elisabeth Egel, kes valmistas koostöös tugispetsialist Merike Kaljujärvega kahele lavastusele punktkirjas tiitri- ja kavaraamatud, mis aitavad ka nägemispuudega külastajal võõrkeelset ooperit paremini mõista.

Lisaks "Don Pasquale" teeb Estonia alanud hooajal nägemispuudega külastajatele paremini ligipääsetavaks ka juba mängukavas oleva Verdi ooperi "La traviata".

Oopereid esitatakse reeglina originaalkeeles ning seni on publikul olnud võimalik lugeda ekraanidelt loo sisust parema ülevaate saamiseks eesti- ja ingliskeelseid tiitreid ning osta endale taustainfo saamiseks kavaraamat.

Lavastusmeeskond:

Dirigendid: Arvo Volmer, Vello Pähn, Kaspar Mänd

Lavastaja: Giorgio Bongiovanni (Itaalia)

Dekoratsiooni- ja kostüümikunstnik: Maria Carla Ricotti (Itaalia)

Valguskunstnik: Claudio de Pace (Itaalia)

 

Osades:

Don Pasquale – Priit Volmer, Pavlo Balakin

Doktor Malatesta – Tamar Nugis, Aare Saal

Norina – Kristel Pärtna, Mirjam Mesak (Baieri riigiooper)

Ernesto – Mehis Tiits, Nico Darmanin (Malta)

Notar – Aare Kodasma, Mati Vaikmaa

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: