Kondase looming ärkab ellu nii helis kui pildis

Kondas 120
Kondas 120 Autor/allikas: Pressimaterjal

Paul Kondase 120. sünniaastapäeva puhul avatakse 27. septembril Kondase keskuses multimeedia kunstinäitus "Kondas 120", mis äratab kunstniku loomingu ellu nii helis kui ka pildis.

Rahvusvaheliselt tunnustatud naivisti juubeli tähistamine lükkus eriolukorra tõttu pool aastat edasi. Koostöös Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiaga jõuab lõpuks publiku ette kauavalminud multimeedia kunstinäitus "Kondas 120". 

"Sellisel kujul multimeedia näitust pole varem Viljandis tehtud. Videomapping on viimasel ajal populaarsust koguv viis haarata igas vanuses kunstivaatajaid ja detailirohked Paul Kondase tööd pakuvad selleks erakordselt inspireeriva võimaluse," kinnitas Hege-Lee Paiste, kelle diplomitööna projekt valmib. "Idee luua audiovisuaalne kunstinäitus Paul Kondase töödest sündis kolm aastat tagasi, mil külastasin Kondase keskust esimest korda."

Keskuse juhataja Mari Vallikivi sõnul on muuseum korduvalt Paul Kondase maalide tegelaskujusid elustanud. "Kindlasti võimaldavad aga taolised tehnilised lahendused luua püsinäitusele lisaväärtusi ning kõnetada laiemat hulka publikut. Paul Kondasele võiks see samuti meeldida. Ta oli tüübilt ratsionaalne, uudishimulik, tehnikausku ning alati katsetamisaldis, kui nägi selles tegevuses haridusliku eesmärgi täitmise võimalust," lisas Vallikivi.

Multimeedia kunstinäitust "Kondas 120" saab külastada 28. oktoobrini Kondase keskuse lahtiolekuaegadel, kolmapäevast pühapäevani kell 10-17.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: