Fotod. Paide teater alustab uut hooaega koguperelavastusega "Blablabla"

Paide teater alustab kolmapäeval kolmandat hooaega koguperelavastusega "Blablabla", mille keskmes on keel ja kõik, mida sellega teha saab. Lavastus põhineb Eero Epneri keelemängulistel tekstidel, mille tõid Paide teatri trupiga lavale Eva Koldits ja Anne Türnpu.

Koguperelavastuse "Blablabla" keeleolümpial võistlevad tähed, sõnad ja laused, kõik maailmanähtused püütakse nimekirjadesse rivistada. Lavastaja Eva Koldits ütles, et Eero Epner kirjutas lavastuse tarvis terve rea värssides lastelugusid, tuues esile meie emakeele ilu ja väljendusrikkuse.

"Keel on ju see, milles me omavahel suhtleme, jäänud peaaegu ainsaks ja natukene ka võib-olla vaesustunud. Me üritame selle lavastusega keelemänge ka endi jaoks elustada," sõnas Koldits.

Kuna tegemist on koguperelavastusega, ei jää laval toimuv ka lastele sugugi arusaamatuks.

"See oli väga lahe. Minu meelest see sobis väga hästi lastele ja oli naljakas. See rääkis emakeelest ja sellest, kui oluline on keel," muljetasid väikesed teatrisõbrad Mia-Mai ja Ly Paidest.

Lavastus pakub Paide Teatri näitlejaile füüsilisi ja vaimseid väljakutseid, eriti intensiivne on aga Kirill Havanski etteaste. "Mul on tunne, et ma võtan ühe läbimängu jooksul viis kilo alla. Kostüüm on pärast täiesti läbimärg," tunnistas Havanski.

Kõik sügiseks plaanitud "Blablabla" etendused on välja müüdud, küll aga ootab teater huvilisi talvistele lisaetendustele veebruarikuus.

 

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: