Ene Mihkelsoni sünniaastapäeva tähistatakse ettekannetega

Kirjanik Ene Mihkelson
Kirjanik Ene Mihkelson Autor/allikas: ERR

Eesti Kirjandusmuuseumis toimub 21. oktoobril, Ene Mihkelsoni 76. sünniaastapäeval algusega kell 14 kirjaniku loomingule pühendatud ettekandepäev, kus kuulutatakse välja ka Tartu Kultuurkapitali Ene Mihkelsoni fondi kultuurimõtestaja preemia laureaat.

Ettekandepäeval esinevad Tartu Kultuurkapitali Ene Mihkelsoni fondi stipendiaadid Tanar Kirs, Kristiine Kikas, Indrek Ojam ja Leo Luks. Kirjandusteadlaste Tanar Kirsi ja Kristiine Kikase ning filosoofi Leo Luksi ettekanded keskenduvad Mihkelsoni luule süvaanalüüsile. Kirjandusuurija Indrek Ojam avab Ene Mihkelsoni ja W. G. Sebaldi intellektuaalset ühisruumi maailmakirjanduse retseptsiooni teooriate valguses.

Juba teist aastat annavad Tartu Kultuurkapital ja Ene Mihkelsoni Selts üle  kultuurimõtestaja preemia, mille eesmärk on tunnustada ja esile tõsta Eesti kultuurimeedias ilmunud silmapaistvaid kirjutisi, tele- või raadiosaateid, mis on aidanud kaasa raamatukultuuri ja kirjandusliku loomingu väärtustamisele, süvitsi analüüsinud ja mõtestanud eesti keeles ilmuvat kirjasõna ning avardanud kaasaja Eesti kultuuris ja kirjanduses toimuva mõistmise ajalisi ja ruumilisi piire.

Ene Mihkelsoni fondi kultuurimõtestaja preemia anti esimest korda välja 2019. aastal ja selle pälvis Joonas Hellerma. Ettekandepäeva lõpuks esitletakse Aija Sakova monograafiat "Mäletamise poeetika. Ene Mihkelsoni ja Christa Wolfi romaanid lähivaates", mis ilmus 2020. aasta kevadel. Raamatu teemadel vestlevad ühiskonnateadlane Marju Lauristin, ajaloolane Aigi Rahi-Tamm, kirjandusteadlane Tiina Kirss ning aju-uurija Jaan Aru.

Seminaripäeva ning vestlust juhatab kirjandusteadlane ja õppejõud, 2018. aasta Ene Mihkelsoni fondi stipendiaat Joosep Susi.

Ene Mihkelsoni loomingule pühendatud ettekandepäev toimub Ene Mihkelsoni Seltsi ja Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Kultuuriloolise Arhiivi koostöös.

Ettekandepäeva kava on leitav Ene Mihkelsoni Seltsi kodulehelt.

Toimetaja: Marju Bakhoff

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: