X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Nüüdismuusika festival miniAFEKT jõuab tänavu publikuni väiksemas mahus

Foto: Aleksandr Hussainov

29. oktoobrist 4. novembrini toimub rahvusvaheline nüüdismuusika festival miniAFEKT, mille raames toimub nii Tallinnas kui ka Tartus mitmeid kontserte ja vestluringe.

Neljapäeval toimuval avakontserdil Niguliste kirikus esineb ajaloolistel süntesaatoritel Taavi Kerikmäe. Reedel on Estonia kontserdisaalis ERSO ees dirigendipuldis Kaisa Roose ning solistideks rahvusvahelise tegevusraadiusega flöödiduo MoMa ehk Monika Mattiesen ja Maarika Järvi.

Nüüdismuusika festival toimub tänavu juba 19. korda. Seoses koroonapandeemiaga toimub festival seekord veidi väiksemas mahus – sellest ka tänavune pealkiri "miniAFEKT". Minimaalsus väljendub nii koosseisudes kui ka kontsertide kavade valikul. Eesmärk on siiski sama – tutvustada publikule nüüdismuusikat.

"Eesti muusikamaastikul AFEKT kannab kandvat rolli näitamaks rahvusvahelises kontekstis Eesti tipptasemel heliloojaid ja interpreete ja alati on ka järgnenud väliskonsterdid ja välistellimused," rääkis festivali kunstiline juht Monika Mattiesen "Aktuaalsele kaamerale".

Varasematel aastetel on festivaliga samal ajal toimunud ka sümpoosion, mille käigus on loengutes ja töötubades analüüsitud ettekandele tulevaid teoseid.

"Väga oluline on nüüdismuusikast rääkimine AFEKTI vältel. Sel aastal, kuna sümpoosioni ei toimu, siis me oleme otsustanud teha väga palju kontserdieelseid järelvestlusi nii heliloojate kui ka interpreetidega," selgitas Mattiesen.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: