Kontsertsari "Rituaalid" kannab pärimust muusika ja kirjanduse kaudu edasi

Sel reedel toimub Tallinna Raekojas kontsert sarjast "Rituaalid", kus kohtuvad õigeusu muusikat viljelev vaimulik vokaalansambel Orthodox Singers ja kirjanik Vahur Afanasjev, kes räägib oma elust vanausuliste külas.

Kontsertsarja "Rituaalid" eesmärk on edasi kanda pärimust läbi muusika. Otsitakse rituaalsuse ilminguid tänapäeval ning seoseid meie juurte ja igapäevase käitumise vahel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Reedene kontsert on pühendatud Peipsiveere vanausulistele. Kõlab dirigent Valeri Petrovi vanausulise vaimuliku värssidele kirjutatud "Patuste laulud" ning Vahur Afanasjev loeb muusika vahele lõike oma romaanist "Serafima ja Bogdan", mis räägib Peipsiveere külaelust ja sealsetest vanausulistest.

"Vahur räägib tsiviilelust, mis pattusid me võime teha ja meie laulame, mis meid ootab, kui me teeme neid pattusid. See on selles suhtes väga eksperimentaalkontsert," rääkis dirigent Valeri Petrov.

Afanasjev sõnas, et on võõramaalasena vanausuliste külades varem elanud. "Tõsine komme vanausulistel pidi veel olema see, et võõrast tassist ei tohi juua. Koroona ajal väga mõistlik mõte, et võta oma tass kaasa. Rituaal võib olla väga ratsionaalne," ütles Afanasjev.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: