Tallinna kammerorkester, Lauri-Dag Tüür ja Andres Kaljuste annavad tasuta virtuaalkontsedi

Tallinna kammerorkester
Tallinna kammerorkester Autor/allikas: Rene Jakobson

Balti kammerorkestrite festivali lõpuüritusena annavad Tallinna kammerorkester ja dirigent Andres Kaljuste 21. novembril kell 19.00 tasuta virtuaalkontserdi. Kavas on Benjamin Britteni ja Erkki-Sven Tüüri looming, solistina teeb kaasa Lauri-Dag Tüür elektrikitarril.

Esitamisele tuleb "Kvartett Urmas Kibuspuu mälestuseks", mis on üks kõige varasemaid teoseid, kus võib kuulda Erkki-Sven Tüürile iseloomulikku helikeelt. Hiljem on Tüür kirjutanud rohkesti muusikat ebatraditsioonilistele koosseisudele nagu viiul ja kontrabass ning elektrikitarr ja klaver, kuid teatrilegend Kibuspuule 1985. aastal pühendatud teos on Tüüri esimene keelpillikvartett. 

Muusikutega liitub Lauri-Dag Tüür elektrikitarril, kui kõlab legendaarse ansambli In Spe "Vana ja uus". Esmakordselt on see lugu kontserdil kavas instrumentaalpalana. Erkki-Sven Tüür sai Eesti muusikamaastikul tuntuks 1970. aastatel progerocki eestvedaja ja selle suuna kõige tähtsama ansambli In Spe liidrina.

Kontserdi lõpetab 20. sajandi ühe suurima klassikalise muusika helilooja Benjamin Britteni "Variatsioonid Frank Bridge'i teemale" ehk teos, mis tõi Brittenile rahvusvahelise tähelepanu.

Kontsert toimub Balti kammerorkestrite festivali raames, kus esmakordselt ühendavad jõud Vilniuse Püha Kristoferi kammerorkester, Sinfonietta Riga ja Tallinna kammerorkester. 

Kontserti saab jälgida alates kell 19.00 siit.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: