Teisipäeval selgub Ants Orase nimelise kirjanduskriitika auhinna laureaat

Tõlkija, kirjandusteadlane ja kriitik Ants Oras (1900–1982).
Tõlkija, kirjandusteadlane ja kriitik Ants Oras (1900–1982). Autor/allikas: Eesti kirjandusmuuseum

Teisipäeval, 8. detsembril selgub Ants Orase nimelise kirjanduskriitika auhinna kuues laureaat.

Tänavu on auhinnale nomineeritud viis arvustust:

  • Klaarika Kaldjärv, "Ma kirjutan kurvimaid ridu" (Pablo Neruda "Armastusluuletused", tlk Carolina Pihelgas, Sirp, 10 I 2020)
  • Indrek Ojam, "Lepituse tähendus on endiselt lahtine" (Theodor W. Adorno "Valik esseid kirjandusest", tlk Krista Räni, Akadeemia 5/2020)
  • Joosep Susi, "Leiutlev, mänguline ja eneseteadlik" (Rebekka Lotmani doktoriväitekiri "Eesti sonett", Keel ja Kirjandus 12/2019)
  • Mart Velsker, "Kuuleb oma mõtete keelt" (Tõnis Vilu luulekogu "Tundekasvatus. Jaapani surmaluuletused", Looming 9/2020)
  • Märt Väljataga, "Johanneste ilmutused" ("Euroopa, esteedid ja elulähedus. Semperi ja Barbaruse kirjavahetus 1911–1940" (I–II) Koost. Paul Rummo, Sirp, 25 IX 2020)

SA Kultuurileht väljaannete toimetajate asutatud auhind määratakse ühe aasta jooksul (oktoobri lõpust oktoobri lõpuni) eesti keeles ilmunud kirjandusteos(t)e kohta avaldatud parima arvustuse või ülevaate autorile. Auhinna suurus on 2000 eurot ning see pärineb Eesti Kultuurkapitalilt. Žüriisse kuulusid Hanna Linda Korp, Brita Melts, Indrek Mesikepp, Kajar Pruul ja Maia Tammjärv.

Ants Orase nimelise kirjanduskriitika auhinna on varasematel aastatel pälvinud Johanna Ross, Hasso Krull, Berk Vaher, Elle-Mari Talivee ja Tiit Hennoste. Auhinna kuues laureaat kuulutatakse välja Ants Orase sünniaastapäeval, 8. detsembril kell 18.00, aga sellele aastale omaselt toimub preemia üleandmine veebis, raamatupood Utoopia Facebooki lehel. Lisaks laureaadile ja žürii esindajale esinevad üleandmisel Joosep Vesselov ja Kaisa Kuslapuu.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: