ETV2 täidab aasta viimased pärastlõunad Charlie Chaplini filmidega

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Charlie Chaplin, „Moodsad ajad” (1936) Autor/allikas: Kaader filmist

ETV2 eetris on selle aasta neljal viimasel päeval Charlie Chaplini neli filmiklassikasse kuuluvat filmi.

Esmaspäev, 28.12 kell 12.45 "Väikemees" (The Kid, 1921)
Väike Hulkur leiab tänavalt hüljatud poisikese ja võtab lapse enda hoole alla. Ta koolitab Väikemehest välja oma abilise ja parema käe, õpetades talle tänavaelu nõkse. Ootamatud sündmused aga ähvardavad kahe sõbra teed lahku viia ... "Väikemees" on Chaplini esimene täispikk mängufilm.

Teisipäev, 29.12 kell 12.55 "Suurlinna tuled" (City Lights, 1931)
Tänaval uitav Väike Hulkur (Chaplin) kohtub pimeda lilleneiuga (Virginia Cherrill), kes peab teda eksikombel rikkaks meheks. Hulkur armub tüdrukusse ja otsustab teha kõik, et teda aidata.

Kolmapäev, 30.12 kell 12.50 "Suur diktaator" (The Great Dictator, 1940)
Oma esimeses täielikult helifilmina valminud ajatus komöödias demonstreerib Charlie Chaplin oma imiteerimisoskust ja võimet näha ette pöördelisi ajaloosündmusi. Chaplin, kes esimest korda karjääri jooksul ei mänginud Hulkuri tegelaskuju, kehastab filmis nii juudist habemeajajat kui ka Tomaania riigi diktaator Adenoid Hynkelit (ilmne viide Adolf Hitlerile), kes juute taga kiusab ning maailmavallutusplaane haub. Kuna vaese habemeajaja välimus on diktaatoriga üks ühele sarnane, avaneb tal võimalus muuta ajaloo kulgu ja päästa maailm halvimast. Mitmed filmis esinevad episoodid, nagu Hynkeli tants gloobusega või habemeajamisstseen Brahmsi mustlastantsu rütmide saatel, kuuluvad kinoajaloo absoluutsesse klassikasse. Linateos kandideeris viiele Oscarile.

Neljapäev, 31.12 kell 12.50 "Moodsad ajad" (Modern Times, 1936)
Liinitöö põrgulikele tootmisnormidele allutatud mustertööline (Chaplin) saab ühtäkki närvivapustuse. Haiglas, vanglas ja töötukassas – kõikjal jääb Väike Hulkur moodsa industrialiseerimise hammasrataste vahele ... kuni ta kohtub kauni poisiliku neiuga. Kuidas murda end vabaks moodsa elu köidikutest ja kas see on üldse võimalik?

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: