Galerii: Kiviõli aurupungikunstnik avas vanas koolimajas muuseumi

Kiviõlis tegutseb aurupunki viljelev kunstnik Konstantin Maltsev, kes kasutab oma töödes paljuski vanavara. Hiljuti avas kunstnik Kiviõli vanas koolimajas muuseum-stuudio.

Eestis haruldast kunstisuunda, ulme alamžanrisse kuuluvat aurupunki rakendav kunstnik Konstantin Maltsev tegutseb taaskasutuse põhimõtete järgi, kasutades oma loomingus materjale, mis muidu ära visataks.

"Selle suuna vastu tekkis mul huvi, kui ma nägin Bulgaarias ühes kaubanduskeskuses koletist, mis oli tehtud auto varuosadest. Tulin koju ja internetis otsides leidsin, et selle kunstisuuna nimi on aurupunk. Mulle see meeldis ja hakkasin kõike kättejuhtuvat kasutama oma töödes," selgitas Maltsev "Aktuaalsele kaamerale".

Esimese tööna allveelaeva valmistanud kunstnik saab oma loominguks inspiratsiooni tavaliselt enne magama jäämist. Ideid kogub ta ka reisidelt. "Moskvas käies nägin Relvapalatis keisrikrooni. Tegin sellest pildi ja koju jõudes valmistasin sellegi oma käe järgi."

Materjali aitavad kunstnikul koguda ta sõbrad. "Paljud toovad mulle vanu mikroskeeme ja vanu printereid. Ma lammutan need tükkideks ning leian palju kasulikku, mida ma saan kasutada oma teostes," selgitas Maltsev.

Muu hulgas on kunstnik Konstantin Maltsev jäädvustanud oma kunagise bändi koosseisu.

 

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: