Vanemuise kontserdimajas tuleb ettekandele Veljo Tormise "Eesti ballaadid"

Veljo Tormis
Veljo Tormis Autor/allikas: Kalju Suur / ERR

Neljapäeval, 28. jaanuaril kell 19 toimub Vanemuise kontserdimajas kontsertettekanne Veljo Tormise kantaat-balletist "Eesti ballaadid". Kontserti dirigeerib Risto Joost.

Tormis on loos põiminud eesti jutustavad rahvalaulud sümfoonilise koega ja filosoofilise sõnumiga dramaatiliseks lavaeeposeks.

Vanemuise muusikajuht ja peadirigent Risto Joost peab oluliseks Vanemuise praegusel, 151. hooajal keskenduda just Eesti heliloojatele ning tõstab esile nende seost Vanemuise ajalooga. Veljo Tormise "Naiste laulud" ja "Meeste laulud" on kunagi Vanemuise laval kõlanud, nüüd on kord "Eesti ballaadideni" jõudnud.

Vanemuise teatri ja Vanemuise kontserdimaja koostöös valminud kontsertettekanne tuleb esitamisele oma jõududega. Laval on Vanemuise sümfooniaorkester ja ooperikoor ning soleerivad Vanemuise solistid Pirjo Jonas, Karmen Puis, Rasmus Kull, Simo Breede ning kooriartistid Katrin Kapinus, Eve Kivisaar, Siiri Koodres, Helen Hansberg, Helen Nõmm, Lembi-Liis Ebre, Kristiina Hovi, Grete Oolberg, Oliver Timmusk jt.

"Eesti ballaadide" libreto on koostanud Lea Tormis, tekstid seadis kirjakeelde folklorist Ülo Tedre. Valguskunstnik on Priidu Adlas (Eesti Draamateater).

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: