Tammsaare kirjanduspreemia saab Kristiina Ehin

Laupäeval vanas Albu vallamajas koos olnud A. H. Tammsaare nimelise Järva valla kirjanduspreemia zürii otsustas anda tänavuse kirjanduspreemia Kristiina Ehinile 2020. aastal ilmunud luulekogu "Janu on kõikidel üks" eest.

Järva Vallaraamatukogu direktor Karmen Velitschinsky ütles ERR-ile, et valik tehti Ehina luulekogu kasuks seetõttu, et see käsitleb teemasid, mis on ka Tammsaarele väga olulised.

"Ehin kirjutab tänapäevaselt ja ühiskonnakriitiliselt ning teoses on teemad, mis kõnetavad nii vanemaid kui ka praeguseid põlvkondi," lausus Velitschinsky.

Ehin saab preemia kätte 24. veebruaril Albu rahvamajas.

18 teose seast valiti välja viis raamatut, mida žürii kõrgelt hindas. Need olid Ira Lemberi "Tütarlaps maalilt", Vahur Afanasjevi "Õitsengu äärel", Mihkel Muti "Mägrad hernes" ja Ain Küti "Kuldse medaljoni mõistatus".

Velitschinsky nentis, et maainimesed üldiselt kaasaegset luulet väga ei loe, küll aga klassikalisemaid autoreid, nagu Marie Under ja Mats Traat. Ta märkis, et raamatukogu külastajad eelistavad "lihtsamaid" raamatuid.

Koroonaviirus pole Velitschinsky sõnul inimeste raamatukogude külastamist takistanud.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: