Raamat "Vana-Võromaa päevapiltnikud" koondab fotograafide loomingu ja elulood

Operaator ja režissöör Ago Ruus on kogunud kokku Võrumaal kunagi tegutsenud fotograafide elulood ja nende jäädvustatud fotod. Rohkelt ajaloolisi fotosid sisaldav raamat kannab pealkirja "Vana-Võromaa päeva-piltnikud".

Võrumaal tegutses alates 19. sajandi teisest poolest palju fotograafe, kes teisi pildistades jäid ise tahaplaanile.

"Raamat kaalub kuskil kaks kilo ja siia mahub sisse pikema elulooga viiskümmend fotograafi-päevapiltnikku ja lisaks veel kolmkümmend. Nii et kaheksakümmend-üheksakümmend nime on praegu teada," rääkis raamatu koostaja Ago Ruus "Aktuaalsele kaamerale". "See on ikka suur-suur hulk inimesi, kes on ühel või teisel määral andnud oma panuse fotograafia arengusse."

Raamatusse on kogutud toonaste päevapiltnike fotosid, millel on rohkem kujutatud lihtinimesi ning nende argist elu.

"Loomulikult pildistasid need kutselised fotograafid põhiliselt kõik leeripildid, koolipildid, matused, laulatused ja nii edasi. Aga mind huvitasid just niisugused pildid, mis kujutavad lihtinimesi, olustikulised pildid," selgitas Ruus ja lisas, et tollal tehti vähehaaval ka veidi kunstilisemaid pilte.

Vana-Võromaa päevapiltnike lugudele on oodata ka järge.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: