Kinodesse jõuab film "Konverents" Nord-Osti pantvangikriisist

Kinodesse jõuab päriselu sündmustel põhinev Vene-Eesti-Suurbritannia-Itaaalia koostöö film "Konverents". Teos räägib 2002. aasta Nord-Osti pantvangikriisist Moskvas Dubrovka teatris, kus hukkus ligi 200 inimest. Film uurib, kuidas ellujäänud ja ohvite lähedased tulid toime kollektiivse traumaga.

"Konverents" valiti eelmisel aastal maineka Veneetsia filmifestivali programmi. Filmi Eesti-poolne tootja on Nafta Films, kes vastutas filmi järelproduktsiooni, muusika ja heli eest. Filmi helilooja Sten Šeripov kiidab režissöör Ivan Tverdovski delikaatset teemakäsitlust, öeldes, et sageli kardetakse filmis nõnda keerulisi teemasid ette võtta ning ka rahastajaid on sellistele projektidele väga raske leida.

"Selle filmi juures on tähelepanuväärseks see, millisel viisil vene noor režissöör, kes on hetkel Vene režisööridest kõige olulisemaid, millisel viisil ta käsitleb seda teemat," rääkis Šeripov.

"Kuivõrd delikaatselt, diskreetselt ta seda käsitleb, mis hõlmab kogu posttraumaatilist stressi, kogu seda keerulist olukorda, kuhu filmi peategelane satub Nord-Osti pantvangidraama järel. Kuidas inimene sellises olukorras, kus väljapääsu pole, kuidas inimene püüab leida lunastust, püüab korrastada seda elu, mis on ühe hetkega paisatud täiesti segamini."

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: