Vabamu jätkab märtsis tegevust virtuaalselt

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu.
Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu. Autor/allikas: Anu Vahtra

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu ning KGB vangikongid on alates kolmapäevast küll ajutiselt suletud, aga huvilistele pakub Vabamu virtuaaltunde- ja ekskursioone ning koostöös lavastaja Barbara Lehtnaga jõuab märtsis publiku ette telefonilavastus "Kuuluvusharjutused".

"Kuuluvusharjutused" on spetsiaalselt koroona ajaks loodud n-ö telefonilavastus, mis annab igale helistajale võimaluse kuulata talle tundmatu inimese mälestusi ja lugusid oma enda kodust lahkumata. Lavastuse keskmes on mälukultuur, kuuluvustunne ja kogukonna loomine. 

Kuigi praegu muuseumisse ei pääse, korraldab muuseum endiselt virtuaalseid muuseumitunde ning ekskursioone erinevatele vanusegruppidele.

"Muuseumitunnid ja ekskursioonid toetavad riiklikke õppekavasid ning abistavad praegusel keerulisel ajal ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetajaid," selgitas Vabamu tegevjuht Keiu Telve. 

"Lisaks jätkub Noorte Vabamu aruteluõhtute sari, mille järgmisel Zoomi kogunemisel heidame pilgu radikaliseerumisele," jätkas ta.

"Samuti algatame märtsis koos Feministeeriumiga veebipõhiste lugemisringide sarja, kus avastatakse ja arutatakse naiste õiguste murekohti nii praeguses Eesti ühiskonnas kui ka ajaloolises ja rahvusvahelises plaanis. Lugemisõhtud on mõeldud eelkõige 14--19aastastele noortele, kuid osaleda võivad ka teised huvilised," lisas Telve. 

Vabamu korraldab järgmisi virtuaaltunde, -näitusi ja -ekskursioone: 

  • Virtuaaltund "Mänguasjad jutustavad" on mõeldud lasteaedadele ja nooremale kooliastmele.  
  • Virtuaaltund "Uurides mälestusi Siberist" on mõeldud III kooliastmele ja gümnaasiumile.  
  • Virtuaaltund "Sõja mõju üksikisikule" on mõeldud III kooliastmele ja gümnaasiumile.  
  • Virtuaaltund "Kus lõppeb inimlikkus?" on mõeldud III kooliastmele ja gümnaasiumile.  
  • Virtuaaleksukursioon "Holokaust - aegumatu kuritegu" mõeldud III kooliastmele ja gümnaasiumile.  
  • Virtuaalnäitus "Sinu, minu meie riik".  
  • Virtuaalnäitus "Balti kett 30".  
  • Videolood Siberist saadetud kirjadest "Kirjad kodustele". 

Lisaks on Vabamu loonud ka orienteerumismängu, mis kulgeb mööda Tallinna vanalinna ajaloolisi paiku ning mida saab koos perega ühiselt mängida. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: