Uus festival "Ma ei saa aru" toob kunsti inimestele lähemale

Tänavakunst Telliskivi loomelinnakus
Tänavakunst Telliskivi loomelinnakus

Juuni alguses toimub Telliskivi Loomelinnakus esmakordselt kunstifestival "Ma ei saa aru", mille eesmärk on tuua kunsti inimestele lähemale ja aidata seda mõista. Tänavuse festivali fookuses on tänavakunst.

"Ma ei saa aru" toob kahel päeval fookusesse ühe kunstivaldkonna ning tutvustab selle vaatamist ja mõistmist nii aktiivsetele kunstihuvilistele kui ka neile, kes vajavad huvi kasvamiseks väikest tõuget. Koos harjutatakse mittemõistmist ja mitmetimõistmist, arendatakse visuaalset kirjaoskust ning jälgitakse individuaalseid ja ühiskondlikke tõrkeid-stigmasid, mille kaudu üht teost taevasse tõstetakse ja teist kiirustades plätserduseks loetakse. 

Sel aastal on fookus tänavakunstil. Festivalil leiab aset neli vestlusringi. Juttu tuleb nii visuaalsest kirja- ja mõistmisoskusest tänavakunstis kui ka selle rollist avaliku linnaruumi kureerimisel. Samuti arutatakse noorte tegijatega illegaalse ja legaalse kunsti vahekorra üle ning arutletakse teemal "Tänavakunst versus grafiti".

Lisaks tehakse nii professionaalsete kui asjaarmastajatest giididega mitu jalutuskäiku tänavakunsti leiukohtadesse. Töötubades saavad tänavakunsti luua nii lapsed, noored kui täiskasvanud. Telliskivi Loomelinnaku seintele tekivad festivali ajal ka mitu uut tänavakunsti teost, millele saavad kuni 10. aprillini kavandeid esitada kõik huvilised.

Samuti avatakse festivali eel näitus "Tallinna vanakooli grafiti",  mis annab ülevaate esimestest kohalikest tänaseks vaid suuresti fotodel säilinud grafiti taiestest.

Festival "Ma ei saa aru" toimub 5.-6. juunini Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: