Kirjandusmuuseum otsib uut direktorit

Eesti Kirjandusmuuseum
Eesti Kirjandusmuuseum Autor/allikas: Anvelt / Creative Commons

Eesti Kirjandusmuuseumi nõukogu kuulutas välja konkursi direktori ametikoha täitmiseks alates 1. juunist.

Direktori ülesanded on muu hulgas kujundada Eesti kirjandusmuuseum nüüdisaegseks teadus- ja mäluasutuseks, mille roll on mõtestada humanitaarteaduste ja ühiskonna seoseid, säilitada ja uurida eesti kultuurivara ning olla humanitaarteadusliku uurimistöö ja digihumanitaaria üks eestvedajaid Eestis.

Nõukogu ootab, et uus direktor orienteerub hästi eesti kultuuriloos ja on rahvusvahelise teadus- ja arendustegevuse kogemusega ja suudab oma ideid ellu viia, meeskonda inspireerida ja juhtida, korraldada tõhusalt ja eesmärgipäraselt organisatsiooni tööd ning planeerida ja juhtida eelarvet. Täpsemad tingimused leiab kirjandusmuuseumid kodulehelt.

Eesti kirjandusmuuseumi eelmine direktor Urmas Sutrop oli ametis 1. juulist 2015 30. juunini 2020, alates 1. juulist on direktori ülesandeid täitnud haridus- ja teadusministeeriumi teadusosakonna nõunik Martin Eessalu. Uus direktor astub ametisse 1. juulil 2021.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: