Ansambel Sparks esineb 2022. aastal Eestis

Sparks
Sparks Autor/allikas: Anna Webber

Ansambel Sparks esineb 4. mail 2022. aastal Tallinnas Alexela kontserdimajas, viimati esinesid nad Eestis 2008. aastal Rabarockil. Bänd esitleb Eestis oma albumit "A Steady Drip, Drip, Drip" (2020).

Sparks (esimese nimega Halfnelson) alustas tegevust 1968. aastal, kui vennad Maelid – laulukirjutaja ja klahvpillimängija Ron Mael ning solist Russell Mael –õppisid California ülikoolis filmi- ja teatrikunsti. Neli aastat hiljem andsid nad bändile nimeks Sparks ning ilmusid esimesed kaks albumit.

USA-s nad esialgu aga suurt populaarsust ei saavutanud, mistõttu kolisid vennad UK-sse ning see oli bändi mõistes õige samm. 1974. aasta albumiga "Kimono My House" said nad üheks glam-rock'i säravaimaks täheks David Bowie ja Roxy Musicu kõrval. Sellelt albumilt pärinev singel "This Town Ain't Big Enough for Both of Us" jõudis UK singlite edetabelis 2. kohale. Oma briti perioodil andsid nad välja veel kolm albumit.
 
Oluliseks pöördepunktiks osutus tutvumine produtsendi Giorgio Moroderiga, kes produtseeris Sparksi 1979. aasta albumi "No. 1 in Heaven". Kuigi edaspidi on bänd eksperimenteerinud erinevate stiilidega, on süntesaatorid jäänud nende muusika lahutamatuks osaks. 1983. aastal ilmunud plaat "In Outer Space", mille pealt leiab hitid "Cool Places", "All You Ever Think About is Sex" ja "Popularity", jõudis ka Baltikumi muusikafännideni ning bändile tekkis juurde arvestatav hulk kuulajaid. 1980. aastad olid Sparksile väga produktiivne aeg, välja anti lausa seitse albumit.
 
1990. aastatel leidsid vennad end aga loominguliselt ristteelt ning andsid kümne aasta jooksul välja vaid kaks albumit. 1994. aastal ilmus "Gratuitous Sax & Senseless Violins", mille suurimaks hitiks sai "When Do I Get To Sing "My Way". 1997. aastal tuli välja album "Plagiarism", kuhu olid koondatud cover-versioonid nende enda lugudest koostöös selliste artistidega nagu Faith No More, Erasure ja Jimmy Somerville.
 
Peale loomingulisi otsinguid 1990. aastatel jõudis bänd uuel sajandil tagasi oma teele. 2002. aastal esitlesid nad albumit "Lil' Beethoven", millel süntesaatorid imiteerivad keelpilliorkestri ning koori helisid ning kus eksperimenteeriti nii rütmiliselt kui ka verbaalselt. 2006. aastal ilmus plaat nimega "Hello Young Lovers", 2009. aastal "The Seduction of Ingmar Bergman" ning 2015. aastal album koostöös ansambliga Franz Ferdinand.
 
2017 tõi endaga kaasa albumi "Hippopotamus" ning 2020. aasta plaadi nimega "A Steady Drip, Drip, Drip". Kokku on Sparks salvestanud 24 stuudioalbumit, ühe live ning ühe koostööalbumi koos Franz Ferdinandiga.

Kuula Sparksi seni viimast albumit:

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: