Kultuuriportaali koroonaleevendus | Taani kammerthriller "Süüdlane"

Kuidas töötab thriller, mille keskmes on vaid üks häirekeskuse dispetšer, kes istub kogu filmi aja ühes ruumis? Üllataval kombel tegi Taani lavastaja Gustav Möller sellest meisterliku linateose, mis hoiab praktiliselt viimase sekundini pinget üleval.

Problemaatilise minevikuga politseinik Asger Holm töötab ajutiselt hädaabikeskuses dispetšerina. Ühel õhtul, napilt enne Asgeri vahetuse lõppu, helistab paanikas naine, kes paistab olevat röövitud. Asger võtab südameasjaks naine päästa, ent asjaolude hindamine ja abi andmine ei osutu kaugeltki lihtsaks.

Maarja Hindoalla kirjutas filmi "Süüdlane" kohta nii: "Jahmatavalt nutikate süžeepööretega lausa füüsilist pinget pakkuv põnevik, mille 85 minutit tegevustikku toimub ühes ja samas ruumis, reaalajas ja ainult telefonikõnede kaudu – väike šedööver, eriti arvestades, et režissöör Gustav Mölleri jaoks on tegemist režiidebüüdiga."

"Süüdlane" on ERR-i kultuuriportaalis ja Jupiteris järelvaadatav kuni 24. aprillini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: