Kultuuriportaali koroonaleevendus | Eesti esimene helimängufilm "Päikese lapsed"

Päikese lapsed
Päikese lapsed

Kui Eesti filmiajaloo seisukohalt räägitakse kogu aeg Eesti esimesest mängufilmist "Karujaht Pärnumaal", siis samavõrd märgiline on ka meie esimene helimängufilm "Päikese lapsed". 1932. aastal valminud linateos on otsekui pisike vodevill, mis näitab eluolu toonases Eestis.

Maalikunstnik Arno ja tantsijanna Helja idüllilisse suveromanssi Eesti pankranniku maalilise looduse taustal sekkub ootamatult rikas preili Margot. Ta meelitab Arno Pärnusse lõbusat kuurordielu nautima, jättes Helja pankrannikule armsama järele igatsema. Põhjamaa suvi on lühike, aga küllalt pikk, et oma tunnetes selgusele jõuda.

"Päikese lapsed" on filmitud Eesti põhjarannikul ja Pärnus. Lavastus ja ülesvõtted Theodor Luts, muusika kokkuseadja ja juhataja Georg Malmsten. Peaosades Elfi Lepp-Strobel (Helja), Miss Estonia 1932 Nadežda Peedi-Hoffmann (Margot Varik), Ants Esperk / Eskola (Arno Kiviste). Episoodides Miss Estonia 1932 võistlusest osavõtjad, teater Estonia tantsutrupp Rahel Olbrei juhatusel, soolotantsud seadsid Aksy Luts ja Elsa Joala-Lukin.

Vaata filmi "Päikese lapsed" siit.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: