Kultuuriportaali koroonaleevendus | Dokumentaalfilm "Andrei Tarkovski. Film kui palve"

Praegusel ajal, kui põhjuseid kodust välja minna just liiga palju pole, tasuks ette võtta Andrei Tarkovski filmipärand. need filmid nõuavad süvenemist ja pikemat seedimist kui enamik linateosed. Heaks sissejuhatuseks võiks sobida legendaarse lavastaja poja kokku pandud dokumentaalfim, mis annab ülevaate Tarkovski mõtte- ja tundeilmast.

Ühe 20. sajandi olulisima filmirežissööri loomingu enesekaemuslik kokkuvõte, ühtlasi ka filosoofiline mõtisklus kunstist, kunstniku missioonist ja elu mõttest. Tarkovski monoloog juhib meid läbi kogu tema elu, saatjaks katkendid filmidest, fotod, võttepaikades filmitu, aga ka suurima mõjutaja, isa Arseni luuletused – need, mis jäid välja filmist "Peegel" ja kõlavad nüüd esimest korda avalikult. Seniavaldamata materjal on pärit perekonna arhiivist.

"Andrei Tarkovski. Film kui palve" režissöör on legendaarse lavastaja poeg Andrei A. Tarkovski. Film esilinastus 2019. aastal Veneetsia filmifestivalil, Eestis on dokumentaali saanud näha nii PÖFF-il kui ka Docpointil.

Dokumentaalfilm on ERR-i kultuuriportaalis ja Jupiteris järelvaadatav kuni juuli alguseni.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: