Kultuuriportaali koroonaleevendus | Olev Neulandi "Corrida"

Foto: efis.ee

Jätkame Olev Neulandi filmipärandi tutvustamisega. Märtsis tõstsime esile tema 1979. aastal valminud "Tuulte pesa", sel korral on vaatluse all aga kolm aastat hiljem valminud "Corrida", mis põhineb Teet Kallase samanimelisel romaanil.

Vananev kirjandusteadlane Osvald Rass otsustab pühkida linnatolmu jalgadelt ja kolida oma noore naise Ragnega üksikule saarele, lootuses leida seal inspiratsiooni ja harmooniat. Punulaiu suveidülli aga katkestavad kutsumata külalised. Kõigepealt astub veest välja fotograaf Tarmo, Ragne kunagine boyfriend, siis asub kolmikut piirama pahaendeline pull ja tema järel terve härjakari. Algab corrida, kus selgub, milleks on üks mees valmis oma armastatu nimel.

Režissöör-stsenarist Olev Neuland, operaator Arvo Iho, kunstnik Heikki Halla, kostüümikunstnik Helve Halla, helilooja Sven Grünberg, osades Rein Aren, Sulev Luik, Rita Raave, Vaino Vahing jt.

"Corrida" on ERR-i kultuuriportaalist ja Jupiterist järelvaadatav kuni 12. maini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: