Vabamu käivitas noortele feminismiteemalise lugemisringi

Vabamu lugemisringide sari on mõeldud 14–19aastastele noortele, et avastada ja arutada naiste õiguste murekohti nii praeguses Eesti ühiskonnas kui ka ajaloolises ja rahvusvahelises plaanis.
Vabamu lugemisringide sari on mõeldud 14–19aastastele noortele, et avastada ja arutada naiste õiguste murekohti nii praeguses Eesti ühiskonnas kui ka ajaloolises ja rahvusvahelises plaanis. Autor/allikas: Prit Mürk/ERR

Vabamu algatas Noorte Vabamu egiidi all koos Feministeeriumiga veebipõhiste lugemisringide sarja 14–19aastastele noortele, et avastada ja arutada naiste õiguste murekohti nii praeguses Eesti ühiskonnas kui ka ajaloolises ja rahvusvahelises plaanis. Laupäeval, 17. aprillil kell 14 toimub arutelu seksuaalsuse teemal.

"Arutelu aluseks oleme valinud Heather Corinna artikli "Häbitu ettepanek", mis tõstatab mitmeid vastuolulisi küsimusi esimese vahekorra kohta," selgitas Vabamu näituste juht Piret Karro.

"Artikkel kutsub lugejat üles märkama, mida erinevate sugude puhul seksuaalsuse kohta eeldatakse ja kujutama ette vahekorda võrdsete partnerite vahel. Autor pigem püstitab küsimusi kui jagab vastuseid, seega jätab ruumi kriitiliseks aruteluks," lisas ta.

Vestluses osaleb seksuaaltervise ja -hariduse ekspert Kristina Birk-Vellemaa, kes on valmis vastama tekkinud küsimustele. Lugemisringi juhendab Kadri-Mai Kuldkepp Feministeeriumist.

Lugemisringid toimuvad Zoomis ning osalemiseks tuleb end kirja panna.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: