Kultuuriportaali koroonaleevendus | Arvo Pärdi muusikaga Prantsuse draama "Ilmutus"

Foto: pressimaterjalid

Prantsuse režissööri Xavier Giannoli "Ilmutus" ("L'Apparition") jooksis 2018. aastal ka Eesti kinodes, kuid linateos sai eriti suurt tähelepanu just Arvo Pärdi filmipäevade raames, kuna filmis kõlab ka tuntud Eesti helilooja loomingut. Film on kuni 10. juulini järelvaadatav ERR-i kultuuriportaalist ja Jupiterist.

Prantsuse päevalehe ajakirjanik Jacques Mayano saab Vatikanist salapärase telefonikõne. Ühe Prantsusmaa väikelinna 18-aastane tütarlaps väidab, et nägi Neitsi Maarja ilmutust. Kuuldused sellest levivad kiiresti, tuhanded palverändurid suunduvad oletatava ilmutuse asupaika. Ilmalike vaadetega Jacques nõustub liituma uurimiskomisjoniga, mis asub antud juhtumit uurima.

Filmis kõlavad mitmed Arvo Pärdi heliteosed, sealhulgas nii küllaltki haruldast kasutust leidnud "Beatus Petronius", "Mein Weghat Gipfel und Wellentäler" kui ka "Stabat Mater", samuti sagedamini kasutatavad "Summa" ning "Fratres". Lisaks kõlab filmis ka Veljo Tormise regilauluseade "Lauliku lapsepõli".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: