EKKM-i näitusemaja muutub ajutiselt kunstiteoste hoidlaks

Produktsiooniplatvorm Reskript (Maarin Mürk ja Henri Hütt).
Produktsiooniplatvorm Reskript (Maarin Mürk ja Henri Hütt). Autor/allikas: Mikk-Mait Kivi

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi (EKKM) 2021. aasta avaprojekti "Reskriptitud EKKMi kogude külastus" raames muutub näitusemaja kaheks nädalaks hoidlaks. Ringkäike EKKM-i kunstikollektsiooni juhatab produktsiooniplatvorm Reskript.

Reskript ehk Maarin Mürk ja Henri Hütt tegi EKKM-i kutsel kogudele inventuuri, otsis ladudest ja garaažidest välja nii teosed kui ka säilmed, kogus kokku seotud legendid ja uuris, mida EKKM-i kogu erinevate poolte jaoks üldse tähendab.

Ekskursioonidel avab EKKM külastajatele tsoonid, kuhu tavapäraselt ligi ei pääse ja tutvustab rääkimata lugusid ja teoseid, millest paljusid ei ole publikule aastaid näidatud.

EKKM-i kogude külastamine toimub ainult giidiga juhitud ekskursiooni käigus ja eelregistreerimisega. Ekskursioonid toimuvad erinevatel aegadel ning igal ekskursioonil on erinev giid. Ühel ekskursioonil saab osaleda piiratud arv inimesi ja see kestab 1,5 tundi.

Ekskursioonist valmib videoteos, mille esitlus toimub projekti pidulikul lõpetamisel 16. mail EKKM-i hoovis. Videoteose autorid on Mikk-Mait Kivi ja Emer Värk.

Projektist jääb järele vihik, mis sisaldab reskripteeritud kogude tutvustust ning EKKM-i juhatuse, tegevtiimi ning kogus leiduvate teoste autorite mõtteid EKKM-i kogu teemadel. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: