Kultuuriportaali koroonaleevendus | Jüri Sillarti mängufilm "Noorelt õpitud"

Taas üks kild Eesti filmiajaloost, millest liiga palju ei räägita: Jüri Sillarti teine täispikk mängufilm "Noorelt õpitud", mis pidanuks koos "Äratuse" (1989) ja valmimata jäänud kolmanda filmiga moodustama triloogia, linastus isegi Rotterdami filmifestivali põhiprogrammis. Kuni 30. maini saab filmi ERR-i kultuuriportaalist ja Jupiterist järelvaadata.

"Noorelt õpitud" viib meid aastasse 1955, aega, mil Stalini päike oli kahe aasta eest kustunud, ent järgmise juhi algatatud sula ei olnud veel käes. See on dramaatilisest pingest laetud üleminekuaeg, milles ühe maakooli keskkoolinoored heitlevad oma täiskasvanuks saamise raskustega. Aga samas elavad nad oma elu ilusamat aega.

Olgu lisatud, et filmi võtted käisid ka nendel päevadel, kui Moskvas toimus tagurlaste riigipöördekatse ja Eesti manööverdas end Nõukogude Liidu rongist lahti. Ja üks filmimiskoht oli seesama koolimaja Pärnus, kus kunagi oli õppinud Konstantin Päts. 1996. aasta alguses tunnistas Eesti Filmiajakirjanike Ühingu liikmetest koosnev žürii Jüri Sillarti teose "viisaastaku parimaks mängufilmiks".

Režissöör Jüri Sillart, stsenarist Rein Saluri, operaator Mait Mäekivi, kunstnik Mats Õun, helilooja Kuldar Sink. Osatäitjad Erki Veling, Tiina Vilu, Gaute Kivistik, Sulev Luik, Tõnu Kark, Ülle Kaljuste, Maria Klenskaja jt.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: