Saksamaa kuulutab klubid ja kontserdikohad kultuuriasutusteks

KaterHolzigi-nimeline klubi Berliinis Kreuzbergi linnaosas.
KaterHolzigi-nimeline klubi Berliinis Kreuzbergi linnaosas. Autor/allikas: SCANPIX / Caro / Andreas Muhs

Enam kui aasta jagu kampaania tegemist on Saksamaa klubid viinud olulise versapostini – Bundestagi ehitus-, elamu- ja linnaarenduskomitee otsustas kolmapäeval toimunud hääletusel, et ka klubid on kultuuriasutused.

Otsus, mille järgi pole klubid ja kontserdikohad enam meelelahutus-, vaid kultuuriasutused, sündis komitees peaaegu ühehäälselt. Komitee esitab otsuse föderaalvalitsusele lõplikuks kinnitamiseks reedel, kirjutab Live Musik Kommission väljaande Resident Advisor vahendusel.

Hääletuse taga on klubikultuuri ja ööelu teemadega tegeleva töörühma aastapikkune töö. Töörühm tegi ettepaneku muuta seadust nii, et ehituseeskirjade järgi oleksid klubid ja kontserdikohad samuti kultuuriasutused, millel oma tõendatav väärtus.

Lisaks kultuurilisele tunnustusele saavad valitud asutused maksusoodustusi, on kaitstud väljatõstmise eest ja neil on lubatud tegutseda rohkemates linnaosades. Kultuuriasutuste hulka kuuluvad praegu teatrid, muuseumid ja kontserdisaalid, samas kui kihlveokontoreid, bordelle, kasiinosid ja kinosid peetakse meelelahutusasutusteks. Eraldi omistati 2016. aastal kultuuriasutuse staatus Berliini klubile Berghain.

Pamela Schobess Berliini klubide komisjonist ütles et Bundestag saadab tehtud otsusega riigile tugeva ja pikalt oodatud signaali. "Klubid on kultuuriasutused, mis kujundavad linnaosade identiteeti kui kultuurilise ja majanduselu lahutamatut osa. Nüüd tuleb aegunud seadus viia vastavusse reaalsusega. See aitab hoida linnu ja linnaosasid elus ja elamisväärsena ning kaitsta neid kohti väljatõstmise eest."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: