Kultuuriportaali koroonaleevendus | Ken Loachi mängufilm "Kahjuks ei olnud teid kohal"

Briti filmilegend Ken Loach on tuntud ennekõike oma tugeva sotsiaalse närvi poolest ning ka tema seni viimane, 2019. aastal valminud "Kahjuks ei olnud teid kohal" ("Sorry We Missed You") pole erand. Loach näitab hingekriipiva ehedusega nende Ühendkuningriigi inimeste elusid, kellest muidu liiga tihti ei räägita.

Briti vanameistri Ken Loachi film ühendab autorile ainuomaselt lohutuks kippuva sotsiaalse realismi, Inglismaa töölisklassi elu ja inimliku soojuse. Pereisa Ricky rabeleb tühise palga eest juhutöödel. Kitsikustel ei paista lõppu ja see paneb proovile ka perekonna omavahelised suhted. Viimaks otsib mees väljapääsu kulleriteenuse pakkujana. Inimlikud soovid võivad olla suured, sotsiaalse elu vormid ja neid määratlev süsteem toimivad aga omasoodu. Kuldse Palmioksa nominent Cannes'i filmifestivalil.

Filmikriitik Aurelia Aasa kirjutas filmi kohta nii: "Sotsiaaldraamade vanameister Ken Loach on võtnud sel korral luubi alla tänase ühiskonna fenomeni – kullerteenuse. Pisarateni liigutav linalugu on realistlik portree Wolti ja Bolti ajastu varjupoolest."

Ken Loachi "Kahjuks ei olnud teid kohal" on ERR-i kultuuriportaalis ja Jupiteris järelvaadatav kuni 7. augustini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: