Brüsselis kõlas Arvo Pärdi muusika

{{1621101900000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Laupäeva õhtul mängiti Brüsseli Püha Südame basiilikas Arvo Pärdi muusikat. Kuigi kohalik koor ja orkester esitasid muusikat dirigent Kristjan Järvi juhendamisel ühes maailma suurimas roomakatoliku kirikus, oli kontsert suunatud vaid virtuaalsele publikule.

Dirigent Kristjan Järvi sõnul on Arvo Pärdi teosed taevamuusika ning kontserdi eriline asupaik aitab seda esile tõsta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kontserdi kavas oli kolm heliteost, millest ühte peab Järvi enda jaoks tõeliseks väljakutseks.

""Como cierva sedienta" on tegelikult üks keerukamaid teoseid minu jaoks Arvo Pärdi repertuaarist. Me oleme koos palju salvestanud ja teinud, aga ma ei ole selle teoseni jõudnud. Tegelikult see on Arvo üks kõige fantastilisemaid suureteoseid. Ta ütles, et juhata kontsert ära, siis räägime," ütles Järvi enne kontserti.

Brüsseli Filharmooniaorkester ja Flaami Raadiokoor esitasid Pärdi muusikat tihti, kuid oli väga eriline teha seda esimest korda Eesti dirigendi juhtimisel.

"Loomulikult on meie muusikud harjunud mängima erinevat tüüpi muusikat - romantilist repertuaari ning 20. ja 21. sajandi muusikat. Aga see on väga iseäralik ja omapärase hingestatusega muusika. Selles peitubki nende jaoks väljakutse - anda edasi Eesti hingelisust ja näidata publikule, mis selles peitub," rääkis Brüsseli Filharmoonikute esindaja Judith van Eeckhout.

Kuivõrd sanitaarreeglid ei lubanud publikut saali, toimus kontserdi otseülekanne interneti vahendusel kell 21. Kontserdi salvestus on järelvaadatav seitsme päeva jooksul.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: