Pärnus tutvustatakse Heli Tamburi värvidemaailma

Heli Tamburi looming
Heli Tamburi looming Autor/allikas: Pärnu linnagalerii

Pärnu linnagalerii Kunstnike majas avatakse sel kolmapäeval kunstnik Heli Tamburi maalinäitus "Värvidemängud".

Näitusel eksponeeritud tööd väljendavad Tamburi värvidemaailma oma sügavsooja koloriidiga. Lõuendil kohtuvad kontrollitud ja ootamatu juhusele rajatud vaba maalimistehnika.

Eksponeeritava "Värvimängude" maailm on justkui poeetiline vihje unenäolisest ebareaalsusest, mis inimesi tänapäeva argipäevil ümbritseb.

Just rahulolematus pani kunstniku otsima asendust eelmistel aastatel eksponeeritud, poolabstraktses laadis mütopoeetilisele sarjale "Minu päikese maad", "Safari" ja varasematele "Miksograafia" sarjast teostele.   

Enda kontseptsioonile toetudes on Tambur välja arendanud isikupärase stiili, sidudes tehnilise teostuse, pool abstraktse lähenemise ning värvi ja faktuuri ekspressiivsuse.

Viisteist aastat töötas Heli Tambur Pärnu KEK-is kujunduskunstnikuna ning seejärel 25aastat Pärnu linnagalerii ridades. Oma loomingut on ta esitanud juba alates 1978. aastast ning sai 2000. aastal Pärnu Kunstiaastapreemia tunnustuse.

Kunstniku töid on erakogudes nii Eestis kui välismaal, hotellides "Victoria" ja "Strand" ning erinevates ühiskondlikes ruumides.

Näitus avatakse kolmapäeval 19.05. kell 17.00 Kunstnike maja galeriis. Näitus jääb avatuks 5. juunini.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: