Kumu uueks külaliskuraatoriks valiti Maria Arusoo

Maria Arusoo
Maria Arusoo Autor/allikas: Aleksander Kelpman

Kaasaegse kunsti Eesti keskuse juhataja Maria Arusoo on kutsutud 2021. aasta maist alates üheks aastaks Kumu resident-kuraatoriks, et mõelda kaasa Kumu programmis ning lisada oma perspektiiv koos Eha Komissarovi ja Eda Tuulbergiga kureeritavale nõukogude aja naisgraafikute näitusele.

Üheaastane külaliskuraatori positsioon loodi Kumus 2019. aastal ning esimesena kutsuti residendiks ajalooprofessor Linda Kaljundi. Lisaks näituseprojekti läbiviimisele on külaliskuraatoril võimalus panustada muuseumi näituste- ja publikuprogrammide koostamisse ja rääkida kaasa muuseumi arengutes, pakkudes värsket kõrvalpilku ja omapoolseid ekspertteadmisi.

"Külaliskuraatori ehk resident-kuraatori koht pakub hea akadeemilise või kuraatoritöö taustaga inimestele loomingulist väljakutset. Samas võidame Kumu näituseplaani uusi ideid ja sünergiat ning võimestame koos Eesti kunstivälja," kirjeldas külaliskuraatori rolli Kumu direktor Kadi Polli.

"Kumu pakkumine oli väga ootamatu, kuid koheselt inspireeriv," ütles Maria Arusoo ja lisas, et eeskätt rõõmustab teda võimalus uurida koos Eha Komissarovi ja Eda Tuulbergiga vanema põlvkonna naisgraafikute loomingut ning seda kaasajas mõtestada. "Kumu külaliskuraatori positsioon on huvitav ja uudne formaat meie kunstiväljal, mis annab võimaluse eksperimentaalsemas vormis institutsionaalseks koostööks."

Kaasaegse kunsti Eesti keskusele on kogu tegevuse jooksul teinud tihedat koostööd teiste Eesti kunstiinstitutsioonidega. Ka Kumuga on juba varasemalt tehtud mitmeid ühiseid projekte, naisgraafikute näitus avatakse 2022. aasta septembris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: