Ruumiinstallatsioon Ajaloomuuseumis jäljendab 19. sajandi mõisamööblit

Riin Maide ruumiinstallatsioon "Paberloss" Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi suvesaalis manab vaataja silme ette kummitusliku pildi esemete jäljest ajas nende mitte-kohalolu kaudu.

Pabermassist tehtud ruumiinstallatsioon jäljendab 19. sajandi mõisamööblit. See on mälestus möödunud aegadest ja inimestest. Kaduvusele vihjab ka installatsioonis kasutatud materjal. Kunstniku hinnangul sobib see näitus ka teistesse kunagistesse aadlihoonetesse.

"Me tahtsime taasluua natuke seda ruumikoreograafiat, mis oleks sellele ajastule ja mõisa kontekstile omapärane või iseloomulik, aga läbi selle tehnika, mis oleks hästi õhuline, vihjav, mitte jutustav," selgitas kunstnik Riin Maide

"Paber on selles mõttes vastuoluline materjal, et paber tõesti on väga õrn ja väga lihtsasti hävitatav, aga samas väga palju informatsiooni antakse paberil edasi ja väga palju informatsiooni säilitatakse paberil pikka aega."

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: