Galerii. EKKM avas muutuste ajast vormitud näituse "Kaugete meelte kuma"

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM) avas reedel uue rühmanäituse "Kaugete meelte kuma", mida on vorminud viimase pooleteise aasta vältel toimunud muutused EKKM-i sees ja ümber, samuti mõtisklused ühiskondlikust väärtustajust ning teemadest, nagu kasinus, unarus ja hoolitsus.

Näitusemaja, mis on selle elu jooksul läbinud järjepidevalt parandustöid ja ruumilisi uuendusi, on sellele vaatamata väsinud ja pragunev, kuid pakub siiski ainest ja elupaika kunstnike ideedele, külastajate mälestustele, töötajate ettepanekutele ning majja unustatud esemelisele pärandile. 

Näituse proloogina sündis eelmisel kevadel EKKM-i aiamaa, võimaldades selle abil läbi mõelda näitusemaja laiem ruumikasutus. Soov avada seni praktilise ja/või kunstilise kasutuseta alad on EKKM-ile seda enam oluline, et hoonet ümbritsenud Kultuurikilomeetri servas paiknenud kuurid hiljuti lammutati.

Näituse kuraator on Laura Toots ja näitusel osalevad kunstnikud Camel Collective, Cloe Jancis, Hana Miletić, Karl Pärsimägi, Killu Sukmit, Diana Tamane, Asta Vender, Pille-Riin Vihtre.

Näitusega kaasneb samanimeline eesti- ja inglisekeelne trükis, mille on kirjastanud EKKM ja Lugemik. Näitust saadavad tuurid eesti, vene ja inglise keeles. Tuurid on tasuta, kuid piiratud kohtade tõttu palub muuseum end registreerida.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: