Viljandi tänavaruuminäitus kõrvutab linna kaasaja minevikuga

Tänavaruuminäitus
Tänavaruuminäitus "Viljandi enne ja nüüd. Mõisa aiast Vabaduse platsiks". Autor/allikas: pressimaterjalid

Alates esmaspäevast näeb Viljandis Vabaduse platsil ja Tasuja puiesteel tänavaruuminäitust "Viljandi enne ja nüüd. Mõisa aiast Vabaduse platsiks". Näitus jääb avatuks suvehooaja lõpuni.

Viljandi muuseumi ja Eesti ajalooarhiivi kogudest on välja valitud vanad fotod 19. sajandi lõpust ja 20. sajandi algusest, mis on paigutatud praegusse linna nende kunagisse pildistamise asukohta. Fotosid vaadates ja pisut kõrvale astudes on näha sama vaadet, ainult et umbes sada aastat hiljem. Mis on muutunud, mis on jäänud, saab iga inimene ise avastada.

Näituse koostajad on Herki Helves ja Ain-Andris Vislapuu Viljandi muuseumist ning Monika Eensalu-Pihel Sakala keskusest. Näituse installeeris Argo Kask.

Näituse avamine toimub teisipäeval, 22. juunil kell 14.00 koos Vabaduse platsi piduliku avamisega. Selleks puhuks teeb piirkonna ajaloo teemal kolm giidituuri Heli Grosberg Viljandi Muuseumist. Tuurid algavad kell 12.00, 13.00 ja 15.30. Alguspunkt on näituse vaatmik nr 1 eest Tasuja puiestee alguses kohvik Fellini kõrval.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: