Galerii: jaaniõhtu jalutuskäik vabaõhumuuseumis

Eesti Vabaõhumuuseumis sai kolmapäeval osa pildikeste ja muusikaliste vahepaladega jaaniõhtu jalutuskäigust.

Mööda külateid ja õuesid kulgedes sai osa traditsioonilistest jaanikommetest: mängiti vanu mänge ning pandi proovile osalejate leidlikkus ja ramm, köeti sauna ja tutvustati vihtlemiskombestikku. Kuulda sai jaaniõhtu imelugusid, meelde tuletada vanarahvatarkusi, õppida uhkeid paelu ja lillepärgasid punuma ning ennustada mehelemineku õnne.

Jaaniõhtul võis sattuda ka tsaariaegsele külajaanikule, põlisele üheperejaanitulele, 1930. aastate jaanipeole ning kolhoosirahva jaanikule.

Ajastute meeleolu aitasid luua ansamblid Pritsu Brass, Törts ja Leigarid.

Jaanilõkked süüdati külaväljakul, kiigeplatsil, Roosta talu õuel ja kõrtsi ees. Muuseum on avatud südaööni.

"Kuigi tänavu veel eelmiste aegade mastaabis jaanipidu Rocca al Mare kõrgel kaldapealsel ei peeta, saab siin ometi osa heast muusikast, kaunist loodusest ja maitsvast toidust. Sajandivanuste traditsioonide ja jaanikommetega saab tutvuda mööda taluõuesid jalutades ning lõkketule valgust nautida koos pere või väiksemate seltskondadega. Jaaniõhtu on aeg, mis ühendab inimesi ja mil hoitakse traditsioone," rääkis ürituse projektijuht Merike Puura.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: